НОВИНИ

В Японії стратили засновника секти "Аум Сінрікьо"

У 1995 році члени секти застосували в токійському метро отруйну речовину зарин, в результаті чого загинули 13 людей, ще тисячі осіб постраждали.

Засновника секти "Аум Сінрікьо" Сьоко Асахару (справжнє ім'я Туідзуо Мацумото) стратили в Японії у п'ятницю, 6 липня. Про це повідомляє японське видання NHK з посиланням на власні джерела.

 

У 1995 році члени секти застосували в токійському метро отруйну речовину зарин, в результаті чого загинули 13 людей та постраждали, за різними даними, від 1 тисячі до 6 тисяч осіб.

 

Повідомляється, що разом з Асахарою були страчені ще шестеро керівників секти. До цього відповідальний за атаку з використанням зарину в токійському метро відбував покарання у в’язниці. Він був заарештований через два місяці після теракту, йому пред'явили звинувачення по 13 пунктам. У 2004 році він був засуджений до смертної кари через повішення.

 

Асахару стратили через повішення у в’язниці в Токіо. Йому було 63 роки.
 

Загалом до смертної кари було засуджено 13 людей, що мають стосунок до діяльності "Аум Сінрікьо". 

 

Нагадаємо, 14 грудня 2017 року влада Іраку стратила через повішення 38 джихадистів з терористичних угруповань "Ісламська держава" та "Аль-Каїда" за звинуваченнями у терористичних злочинах.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.