НОВИНИ

Австрія і Німеччина хочуть перекрити для мігрантів "середземноморський маршрут"

За словами австрійського канцлера Себастіана Курца, Італія, Австрія та ФРН зацікавлені у зменшенні міграційного тиску на цьому маршруті.

Австрійський канцлер Себастіан Курц заявив, що Австрія та Німеччина мають намір співпрацювати разом з Італією, щоб перекрити середземноморський маршрут для мігрантів. Про це повідомляє Deutsche Welle.

 

Зазначається, що дана заява прозвучала після зустрічі із главою МВС Німеччини Горстом Зеегофером. 

 

"Це в інтересах Італії, а також Австрії та Німеччини, якщо міграційний тиск на цьому маршруті зменшиться", - зауважив Курц.

 

Так, наступного тижня міністри внутрішніх справ Німеччини, Австрії та Італії зустрінуться в австрійському Інсбруку, аби обговорити подальші дії в даному напрямку.

 

У свою чергу, Зеегофер наголосив, що досягнутий німецькою коаліцією компроміс щодо шукачів притулку не повинен мати для Австрії негативних наслідків.

 

"Ми не покладатимемо на Австрію відповідальність за біженців, за яких вона не повинна відповідати", - підкреслив він.

 

Нагадаємо, 3 липня канцлер Німеччини Ангела Меркель та міністр внутрішніх справ Горст Зеегофер дійшли згоди в конфлікті щодо міграційної політики, який загрожував існуючій коаліції. Так, угода Християнсько-демократичного союзу (ХДС) Меркель та Християнсько-соціального союзу (ХСС) Зеегофера полягає у створенні так званих транзитних центрів на німецько-австрійському кордоні, з яких будуть депортувати шукачів притулку, які вже звернулися в іншу країну ЄС.

 

30 червня стало відомо, що канцлер Німеччини Ангела Меркель домовилася з 14 країнамипро прискорення процедури повернення мігрантів, які намагаються в'їхати до Німеччини.

 

Напередодні лідери ЄС на саміті в Брюсселі досягли домовленості щодо міграційної політики після понад десять годин переговрів та спроби Італії заблокувати рішення.  Зокрема, лідери ЄС домовились створити центри для мігрантів у тих країнах, які на це добровільно погодяться. Так, у цтаких  центрах визначатиметься, хто з мігрантів потребує політичного притулку, а хто  має бути депортований. Наразі не відомо, які країни погодились розмістити дані центри. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.