НОВИНИ

Росія поновила масові бомбардування в Сирії

Зазначається, що після чотирьох днів перерви у бомбардуваннях інтенсивні повітряні удари поновилися.

Проурядові сирійські війська і їхні російські союзники атакували утримувані повстанцями міста на південному заході Сирії. Про це повідомила Сирійська обсерваторія з прав людини, пише агентство Reuters.

 

Так, РФ здійснила 4-5 липня понад 600 авіаударів за 15 годин.

 

Зазначається, що після чотирьох днів перерви у бомбардуваннях інтенсивні повітряні удари поновилися 4 липня після провалу переговорів між повстанськими групами та російськими офіцерами. 

 

"Росіяни не припинили бомбардування. Режим намагається просунутися, і сутички продовжуються", - повідомив провідний лідер повстанців на півдні Сирії.

 

Так, двотижневий наступ Асада, підтриманий російською авіацією, довзолив зайняти великий шматок повстанської території на північний схід від провінційної столиці Дераа, коли ряд міст здався. Обсерваторія зазначила, що 150 цивільних осіб загинули.

 

Раніше стало відомо, що сирійські повстанці почали новий раунд переговорів з російськими офіцерами щодо мирної угоди на півдні Сирії, згідно з якою вони складуть зброю і дозволять російській військовій поліції увійти в утримувані противниками президента Башара Асада міста. 

 

Нагадаємо, 18 червня щонайменше 40 військовослужбовців, які воюють на боці уряду Сирії, були вбиті внаслідок авіаударів по східному кордону країни з Іраком. 

 

28 травня кілька збройних формувань повстанців, які діють у південних сирійських провінціях Дераа і Кунейтра, прийняли рішення про об'єднання. Так, загони увійдуть до складу нового формування під назвою "Армія спасіння".

 

Як повідомлялося,  28 травня Євросоюз продовжив на рік обмежувальні заходи проти режиму у Сирії.  За оновленими даними, до санкційного списку входять 259 осіб та 67 установ, відносно яких застосовані візові заборони та заморожування активів.