НОВИНИ

  ▪   Христина Вовчук

Нове отруєння біля Солсбері. Усе, що відомо про інцидент

Тиждень.ua зібрав інформацію щодо ходу розслідування навколо отруєння двох осіб в британському Еймсбері.

Двоє громадян Великої Британії у суботу, 30 червня, потрапили в лікарню міста Солсбері через, як виявилося,  нервово-паралітичною речовиною "Новичком". Наразі  вони у критичному стані. Зокрема, 45-річного Чарльза Роулі і його подругу, 44-річну Дон Стерджесс, знайшли без свідомості в місті Еймсбері, розташованому в 12 кілометрах від Солсбері. Так, Стерджесс перебуває на обліку як наркозалежна, тому поліція спочатку припускала, що вони з Роулі отруїлися неякісним героїном або крек-кокаїном.

 

Однак зразки аналізів, які 2 липня відправили на дослідження у військову лабораторію Портон-Даун, показали, що постраждалі були отруєні "Новичком" - нервово-паралітичною речовиною, яку використовували для отруєння екс-шпигуна РФ Сергєя Скріпаля і його доньки Юлії. Глава контртерористичного управління Скотленд-Ярду Ніл Басу заявив, що поліція намагається з'ясувати, чи пов'язані ці два інциденти.

 

 

 Тиждень.ua зібрав інформацію щодо перебігу розслідування навколо отруєння в британському Еймсбері.

 

 

Друг потерпілих

 

Друг потерпілих  29-річний Сем Хобсон повідомив, що перші симптоми у пари проявилися з різницею в кілька годин.

 

За його словами, 30 червня він прийшов в квартиру Стерджесс близько 11 ранку і побачив лікарів.

 

 

Тоді Роулі розповів йому, що Стерджесс скаржилася на головний біль, а потім у неї почався напад.

 

Зокрема, коли швидка відвезла Стерджесс, Роулі і Хобсон пішли в аптеку, а потім в церкву, де роздавали безкоштовну їжу. Повернувшись додому, Роулі теж стало погано.

 

"Він почав потіти і розгойдуватися туди-сюди, очі були широко відкриті", - розповів Хобсон. Він викликав швидку допомогу, яка забрала Роулі в лікарню.

 

Крім того, Хобсон наголосив,  що за день до госпіталізації вони втрьох були в Солсбері і перебували недалеко від торгового центру Maltings, біля якого в березні знайшли отруєних Скріпалів. 

 

 

"Новачок"

 

Помічник комісара Скотланд-Ярду Ніл Басу заявив, шо отруєння двох осіб ​​в Еймсбері викликане нервово-паралітичною речовиною "Новачок".

 

 

"Після детального аналізу зразків ми можемо підтвердити, що на чоловіка і жінку вплинув нервово-паралітичний газ "Новичок", який був ідентифікований як та ж нервова отрута, що уразила Юлію та Сергія Скрипалів", - йдеться у заяві.

 

 

Водночас повідомляється, що у поліції поки немає підстав вважати, що отруєння 45-річного Чарлі Роулі і 44-річної Дон Стерджесс було спланованою атакою.

 

"Ми не можемо сказати, що нервово-паралітична речовина була з тієї ж партії "Новічка", яка була використана при замаху на Скрипалів. Можливо, що ці два розслідування можуть пов'язані, але ми не робимо жодних припущень", - додав Басу.

 

 

Заяви

 

Міністр безпеки Великої Британії Бен Воллес закликав Росію надати деталі отруєння "Новачком" екс-розвідника Сергєя Скріпаля та його доньки Юлії після того, як двоє британців були отруєні тією ж речовиною 30 червня.

 

"Росія могла б розповісти нам, що трапилося, що вони зробили та заповнити деякі суттєві прогалини, які ми намагаємось з’ясувати", - зауважив він.

 

"Вони (росіяни, – Ред.) - це ті, хто може пролити світло, щоб люди були в безпеці", - додав він.

 

 

 

 

У свою чергу, представник прем'єр-міністра Британії Терези Мей заявив, що інцидент з отруєнням двох людей поблизу Солбері розглядається з "максимальною серйозністю".

 

"Інцидент, зі зрозумілих причин, розглядається з максимальною серйозністю", - підкреслив він.

 

Крім того, Мей, міністри і прем'єр отримують усю нову інформацію щодо інциденту в графстві Вілтшир.

 

"Звичайно, ми глибокого стурбовані бачити ще двох людей, які піддалися впливу "Новачка" у Великій Британії. Поліція, я впевнена, переверне кожен камінь під час розслідування", - заявила Мей під час візиту до Берліна.

 

 

Контртерористичний підрозділ

 

Підрозділ по боротьбі з тероризмом бере участь у розслідуванні інциденту у британському місті Еймсбері, де двоє осіб були знайдені без свідомості. 

 

 

"З огляду на нещодавні події у Солсбері, співробітники контртерористичної мережі правцюють спільно з колегами з поліції Вілтшира у зв’язку з інцидентом в Еймсбері", - йдеться у повідомленні.

 

 

"Як заявила поліція Вілтшира, вони неупереджено вивчають обставини інциденту", - відзначили у поліції.

 

У розслідуванні беруть участь близько 100 співробітників контртерористичного управління Скотленд-Ярду.

 

Зазначається, що поліція оточила усі місця, де постраждалі побували перед отруєнням.

 

Наголошується, що місцевим жителям  рекомендували про всяк випадок випрати одяг.

 

Так, за оцінкою органів охорони здоров'я, новий інцидент з "Новичком" не представляє небезпеки для здоров'я населення.