НОВИНИ

Порошенко підписав указ щодо відродження Чорнобильської зони

Особлива увага приділяється заходам щодо соціального захисту постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Президент Петро Порошенко у четвер, 5 липня, підписав указ, що передбачає додаткові заходи з відродження територій, які зазнали радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи, та із соціального захисту постраждалих осіб. Про це йдеться на сайті Адміністрації президента. 

 

"Згідно з Указом Кабінет Міністрів України має створити умови для розвитку та відродження територій, що зазнали радіоактивного забруднення, в тому числі в рамках утвореного Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника" - зазначається у тексті.

 

Таким чином, уряду доручено законодавчо врегулювати проблемні питання правового режиму територій, що зазнали радіоактивного забруднення та розглянути доцільність дальшої дії встановлених обмежень і заборон на здійснення видів діяльності на таких територіях. А  також забезпечити підтримку безпосередньо розвитку самого Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника.

 

Особливої уваги в Указі приділено заходам щодо соціального захисту постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи. Уряд має вирішити питання з підвищення розміру пенсій по інвалідності для осіб з числа учасників ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС і пенсій у зв'язку із втратою годувальника з числа ліквідаторів.

 

Також Указ спрямований на вдосконалення державної політики в сфері поводження з радіоактивними відходами та перетворення об'єкта «Укриття» на екологічно безпечну систему.

 

Нагадаємо, 5 червня в Чорнобильській зоні сталася лісова пожежа, вогонь розповсюдився на площу близько 10 гектарів. 6 червня Держана служба України з надзвичайних ситуацій повідомила, що пожежу в  Чорнобильській зоні локалізували на загальній площі близько 2 га. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.