НОВИНИ

Євпропарламент розгляне нові правила безвізу

Згідно з пропозицією, громадяни «безвізових країн» повинні будуть заповнювати електронну форму перед подорожжю.

Мандрівники, яким не потрібна віза, зможуть проходити перевірку до прибуття до Євросоюзу, використовуючи Європейську систему авторизації та інформації щодо подорожі (ETIAS). Про це повідомляє прес-служба Європарламенту у середу, 4 липня. 

 

Ця ідея може бути втіленою вже в 2021 році. Європейські парламентарі планують розглянути це питання у четвер, 5 липня.

 

Громадяни «безвізових країн» повинні будуть заповнювати електронну форму перед подорожжю. В заявці, серед іншого, будуть запитання щодо кримінальних справ у минулому або відвідування заявниками зон конфлікту. Це дозволить представникам влади визначити, чи може хтось з мандрівників представляти загрозу до прибуття в ЄС. Якщо будуть такі підозри, мандрівникам можуть відмовити у в’їзді.

 

Зазначається, що така «авторизація» коштуватиме 7 євро, а дозвіл на в’їзд діятиме три роки (без необхідності подавати заявку та платити збір перед кожною поїздкою). Авторизація буде безкоштовною для людей віком до 18 років та старшими 70 років.

 

Нині бракує інформації про людей з країн, які не потребують візи під час подорожі до ЄС. Такі мандрівники перевіряються лише на шенгенському кордоні. Рішення дозволити або заборонити в’їзд схвалюють прикордонники.

 

Нагадаємо, 4 липня канцлер Німеччини Ангела Меркель роз'яснила плани зі створення та функціонування поблизу кордону з Австрією транзитних центрів для біженців.

 

3 липня стало відомо, що Україна та Сербія підписали угоду про розширення угоди про безвізовий режим між двома країнами.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.