НОВИНИ

Крамар: У всіх складових енергетичного сектору України відбувається реванш антиукраїнських сил

За словами експерта, корупційно-олігархічний відкат, який активізувався після часткових успіхів минулих років, уже відкинув країну на шляху зміцнення енергонезалежності.

Реванш антиукраїнських сил в усіх складових енергетичного сектору — саме так можна означити процеси, які відбуваються в українському паливно-енергетичному комплексі протягом останнього року. Про це на сторінках Тижня пише економічний експерт Олександр Крамар.

 

«За активного сприяння з боку органів влади, в інтересах олігархічної імперії Ріната Ахметова й корупційних бізнес-схем інших олігархічних структур, що постачають енергоресурси з Росії, набирають обертів: а) штучне обмеження виробництва дешевшого струму на АЕС і гальмування диверсифікації постачання ядерного палива для них; б) штучне нарощування виробництва електроенергії та ТЕС, які працюють на імпортованому майже виключно з РФ і, найімовірніше, з окупованих нею ОРДіЛО антрациті; в) гальмування з переведенням блоків таких ТЕС на газове вугілля; г) тривала бездіяльність центральної влади в припиненні кількарічного саботажу на місцях і з боку Держгеонадр (можливо, стимульованої країною агресором), який спрямований на зрив нарощування внутрішнього видобутку газу; ґ) посилення залежності країни від російських нафтопродуктів та автогазу», — пояснює він.

 

Крамар зазначає, що системність і масштабність названих явищ і загроз від них енергетичній безпеці країни свідчать, що маємо справу з цілеспрямованою диверсією проти України.

 

«Корупційно-олігархічний відкат, який активізувався після часткових успіхів минулих років, а особливо весни 2017-го, уже відкинув країну на шляху зміцнення енергонезалежності навіть з огляду на рівень, досягнутий у першій половині 2017 року. А далі може бути лише гірше», - наголошує експерт.

 

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.