НОВИНИ

У Туреччині оголосили остаточні результати виборів

Після цих виборів Туреччина переходить до президентської форми правління, відмовившить від посади прем'єр-міністра.

У Туреччині Центральна виборча комісія  оголосила офіційні результати дострокових президентських та парламентських виборів, які відбулися 24 червня. Про це повідомляє державне турецьке агентство Anadolu.

 

Так, за остаточними даними ЦВК  Реджеп Тайіп Ердоган набрав 52.59% голосів, за нього проголосували 26 330 823 виборців.

 

У свою чергу, його головний суперник лідер опозиційної "Республіканської народної партії" Мухаррем Індже, отримав 30,64%, за нього проголосували 15 340 321 виборців.

 

Читайте також:"Темна епоха для турецької демократії". Світові ЗМІ про переобрання Ердогана

 

Водночас на третьому місці  опинився лідер прокурдської партії Селахаттін Демірташ, який вів свою виборчу кампанію з в'язниці. Зокрема, він набрав  8,40% голосів.

 

Також лідер "Хорошої партії" Мераль Акшенер отримав 7,29% голосів.

 

Наголошується, що парламентські вибори виграла "Партія справедливості та розвитку" (АКР) Ердогана. Вона отримала 42.56% голосів і 295 мандатів з  600.

 

Відзначається, що партія Ердогана на має абсолютної більшості, однак вона йшла на вибори у блоці з "Партією націоналістичного руху", яка набрала 11, 10% голосів (49 місць).

 

Крім того, опозиційний блок "Національний альянс", до якого входять "Республіканська народна партія", "Хороша партія" та "Партія щастя", отримав 34,04% голосів і 189 мандатів.

 

Додається, що прокурдська "Партія демократії народів" набрала 11,70% голосів і отримала 67 мандатів у парламенті.

 

Після цих виборів Туреччина переходить до президентської форми правління, відмовившить від посади прем'єр-міністра, що було закріплено на референдумі минулого року.

 

Раніше голова Вищої виборчої комісії Туреччини Саді Гювен повідомив, що чинний президент Реджеп Таїп Ердоган набрав абсолютну більшість голосів виборців (понад 50%) на позачергових президентських виборах.

 

Нагадаємо, у Стамбулі у переддень президентських виборів мільйони людей зібрались на мітинг головного опонента чинного президента Реджепа Таїпа Ердогана опозиційного політика Мухаррема Індже з Республіканської народної партії.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.