НОВИНИ

У Ірані заявили про дотримання ядерної угоди лише у разі економічної вигоди

За словами іранського президента Хасана Роухані, рішення США вийти з угоди суперечить міжнародним нормам.

Президент Ірану Хасан Роухані заявив, що Тегеран дотримуватиметься ядерної угоди й після виходу Спочуних Штатів Америки лише у разі вигоди. Про це повідомляє Deutsche Welle.

 

Зазначається, що дана заява прозучала під час  прес-конференції з австрійським президентом Александером Ван дер Белленом.

 

"Наскільки це можливо для Ірану, ми будемо дотримуватися угоди, але лише за умови, що ми матимемо зиск з неї", - зауважив він. 

 

За його словами, рішення США вийти з угоди суперечить міжнародним нормам.

 

"Одна держава не може сама вирішувати за всі інші країни", - відзначив він.

 

Крім того Роухані додав, що ніхто, навіть США, не виграють від їхнього виходу із ядерної угоди.

 

"Вимога Трампа не купувати іранську нафту та його тиск на європейські фірми в той час, коли Нігерія та Лівія переживають кризу, коли експорт венесуельської нафти впав через санкції США, коли влітку зросло внутрішнє споживання в Саудівській Аравії, це не що інше, як шкода собі", - наголосив представник Ірану в Організації країн-експортерів нафти (ОПЕК) Хоссейн Каземпур Ардебілі.

 

Раніше державний секретар США Майк Помпео заявив, що Вашингтон не дозволить Тегерану розробити ядерну зброю.

 

Нагадаємо, 31 травня адміністрація Трампа розширила санкції відносно трьох іранських організацій та шести громадян Ірану, які, за даними американської сторони, зробили серйозні порушення прав людини, діючи від імені влади Тегерана.

 

Як повідомлялося, 22 травня США запровадили санкції проти іранців, які, за їхніми даними, забезпечили повстанців-хуситів у Ємені порадами та озброєнням, яке потім використовувалось для ракетних ударів по містах і нафтовій інфраструктурі в Саудівській Аравії.

 

Також Трамп заявив, що Іран зіткнеться з "великими проблемами", якщо Тегеран вирішить відновити свою ядерну програму.  Крім того, господар Білого дому називав ядерну угоду з Іраном "божевіллям".У свою чергу, президент Ірану Хасан Рухані заявив, що США ігнорують міжнародні угоди, ухваливши рішення про вихід з ядерної угоди з країною.