НОВИНИ

Денісова відкрила провадження через масове отруєння дітей у таборі "Славутич"

Омбусмен направив звернення до голови Київської облдержадміністрації щодо створення комісії та забезпечення належної перевірки даного інциденту.

Уповноважений Верховоної Ради (ВР) України з прав людини Людмила Денісова відкрила провадження за фактом масового отруєння дітей у дитячому оздоровчому центрі "Славутич". Про це повідомляє прес-служба омбудсмена.

 

"Як стало відомо, у 12 дітей, які відпочивали в оздоровчому центрі  "Славутич" у Переяслав-Хмельницькому районі Київської області, діагностували розлад шлунково-кишкового тракту, їх переведено до медичного ізолятора центру. Одна  дитина наразі перебуває в край важкому стані та госпіталізована до Національної дитячої спеціалізованої лікарні "Охматдит", - йдеться у повідомленні.

 

Наголошується, що направлено звернення до голови Київської облдержадміністрації щодо створення комісії та забезпечення належної перевірки факту отруєння дітей.

 

Крім того, направлено запити до Мністерства соціальної політики  та Головного управління Держпродспоживслужби в Київській області  щодо вжиття негайних заходів реагування в межах компетенції.

 

Раніше стало відомо, що 226 дітям закладу на підвечірок видали йогурти з лактулозою місцевого виробника, термін споживання яких спливав наступного дня, 1 липня. Також у  ході епідрозслідування було встановлено, що тренери вилучили  у 26 вихованців йогурти та зберігали їх без дотримання відповідного температурного режиму у власних кімнатах і повернули дітям для споживання через добу.

 

Нагадаємо, у приватному дитячому таборі "Славутич" Переяслав-Хмельницького району отруїлися 12 дітей, одна дитина в комі.  Так, ввечері 2 липня до Переяслав-Хмельницької центральної районної лікарні була екстрено доправлена дитина 8 років з розладом травлення, організм дівчинки був вкрай зневоднений і вона впала в кому та госпіталізована в реанімацію. Її стан кваліфікується, як тяжкий.  Зокрема,  Держпродспоживслужба взяла проби їжі, якою харчують дітей в таборі. 

 

Згодом прокуратура Київської області відкрила кримінальне провадження за фактом отруєння 12 дітей у приватному таборі "Славутич" у Київській області.  Зазначається, що за даним фактом внесено відомості ЕГРДР по 1 ч. ст. 325 (порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційних захворювань та масових отруєнь) КК України.

 

3 липня представники приватного табору "Славутич" у Переяслав-Хмельницькому районі заявили, що діти не могли отруїтися у їхній їдальні

 

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.