НОВИНИ

Шон Таунсенд: Прописані в законопроекті 6688 блокування сайтів не спрацюють

За словами речника Українського кіберальянсу, навіть якби блокування працювали ідеально, то часового проміжку між виявленням атаки і її закінченням просто не вистачить на ухвалення рішення про блокування і виконання його.

Спікер Українського кіберальянсу Шон Таунсенд розповів Тижню, що блокування сайтів, прописані законопроекті про інформаційну безпеку 6688 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії загрозам національній безпеці в інформаційній сфері», не спрацюють.

 

«Навіть якби блокування працювали ідеально, то часового проміжку між виявленням атаки і її закінченням просто не вистачить на те, щоб прийняти рішення про блокування і виконати його. Це технічно неможливо. У тих випадках, які згадав депутат Вінник (NotPetya, Blackenergy, атака на Держказначейство) блокування не тільки б не допомогли зупинити атаки, але можливо навіть погіршили б наслідки. Не кажучи вже про те, що реєстр сам по собі може використовуватися для руйнівних атак», – зазначив він

 

За словами Таунсенда, блокування в будь-якому вигляді відсутні у США, вони існують в деяких країнах ЄС, але зовсім інша юридична система, і є необхідні ресурси, щоб компенсувати витрати подібного регулювання.

 

«Я вважаю, що якщо потрібно, наприклад, заблокувати гральний сайт, то краще блокувати вхідні та вихідні платежі, а не сайти. Можна сайти знищувати, як це робить ФБР, можна вилучати сервери і домени, можна «заморожувати» акаунти, як це передбачено конвенцією з кіберзлочинності, але цензура руйнує сам Інтернет як такий і в технічному, і в соціальному плані. І якщо в ЄС подібний інструментарій використовується щодо грального бізнесу, то у нас він негайно стане засобом для нечесної конкуренції, монополізації ринків, політичної боротьби, і негайно буде використаний Росією для проведення масштабних кібератак – досить домогтися блокування ресурсу, а потім перенаправити його на критичну інфраструктуру», – зазначив Таунсенд.

 

На його погляд, інформаційній безпеці такі блокування теж не допоможуть із тих самих причин прокурор фізично не встигне заблокувати умовну трансляцію параду в «ДНР».

 

«Крім того, рано чи пізно доведеться блокувати і Facebook, і Youtube, а це неможливо. У держави і так вже є важелі впливу на телекомпанії, статтю 109-2 ККУ (публічні заклики до насильницької зміни влади – Ред.) ніхто не скасовував, і можна винести каналу попередження про неприпустимість подібних трансляцій. Я вважаю, що в інформаційній сфері необхідно діяти економічними методами, тобто санкціями, щоб з виробниками «шкідливого» контенту неможливо було укласти договір, щоб не можна було ні отримати від них, ні відправити їм гроші, і формувати власну інформаційну політику, а не закопувати голову в пісок. Прикинутися, що подібного контенту «не існує» (а блокування може обійти найдальший від інтернету пенсіонер) - страусина позиція», – зазначив речник Кіберальянсу.