НОВИНИ

На півдні Сирії повстанці погодилися скласти зброю на вимогу РФ

Крім того, повстанці дозволили військовій поліції РФ увійти в утримувані міста.

Сирійські повстанці почали новий раунд переговорів з російськими офіцерами щодо мирної угоди на півдні Сирії, згідно з якою вони складуть зброю і дозволять російській військовій поліції увійти в утримувані противниками президента Башара Асада міста. Про це заявив речник повстанців, повідомляє агентство Reuters.

 

Зазначається, що у супроводі потужної російської бомбардувальної компанії, яка призвела до одного з найбільш швидких масових потоків біженців за часи сирійської війни, сирійські проурядові сили швидко увійшли на територію повстанців у провінції Дераа за останні два тижні.

 

Зокрема, повстанці принесли за стіл переговорів свою "відповідь на список російських вимог", яка влючає у себе передачу зброї і врегулювання статусу повстанців в угоді, що закінчить бойові дії.

 

Так, РФ вимагає фактично принизливої капітуляції.

 

У свою чергу, міністр закордонних справ Йорданії Айман Сафаді планує провести переговори у середу, 4 липня,  зі своїм російським колегою Сєрґеєм Лавровим про те, як реалізувати врегулювання на півдні Сирії після того, як повстанці складуть зброю.

 

Крім того, Швеція і Кувейт скликали на 5 липня позачергове засідання Ради безпеки ООН щодо ситуації на південному заході Сирії. 

 

Нагадаємо, 18 червня щонайменше 40 військовослужбовців, які воюють на боці уряду Сирії, були вбиті внаслідок авіаударів по східному кордону країни з Іраком. 

 

28 травня кілька збройних формувань повстанців, які діють у південних сирійських провінціях Дераа і Кунейтра, прийняли рішення про об'єднання. Так, загони увійдуть до складу нового формування під назвою "Армія спасіння".

 

Як повідомлялося,  28 травня Євросоюз продовжив на рік обмежувальні заходи проти режиму у Сирії.  За оновленими даними, до санкційного списку входять 259 осіб та 67 установ, відносно яких застосовані візові заборони та заморожування активів.