НОВИНИ

Уряд створив Національний фонд досліджень

Нацфонд досліджень буде надавати гранти на підтримку досліджень в галузі природничих, суспільних, гуманітарних і технічних наук.

Кабінет міністрів України ухвалив рішення про створення Національного фонду досліджень. Відповідне розпорядження прийнято на засіданні Кабміну у середу, 4 липня.

 

Закон передбачає, що Національний фонд досліджень буде надавати гранти на підтримку досліджень в галузі природничих, суспільних, гуманітарних і технічних наук, а також прикладних науково-технічних розробок. Про це розповіла міністр освіти і науки України Лілія Гриневич. За її словами, Нацфонд досліджень зробить  доступними гранти і конкурси для різних представників наукової й науково-технологічної сфери.

 

 

"В Україні досі не існувало інституції, яка могла б надавати гранти на дослідження і розробки на умовах відкритих конкурсів і незалежно від відомчих ознак. Така штучна сегментація наукової сфери обмежує не лише наукову конкуренцію, але й можливості міжвідомчої кооперації. МОН, наприклад, не має права фінансувати діяльність установ НАН, так само як і НАН не має можливості спрямовувати передбачені на її діяльність кошти до університетів", – пояснила  Гриневич.

 

Нагадаємо, 9 лютого стало відомо, що Євросоюз вирішив надати близько 17,6 мільйонів євро для підтримки для проектів у галузі науки та інновацій в Україні.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.