НОВИНИ

До Ради внесено проект про співпрацю з Нідерландами щодо розслідування катастрофи MH17

У Нідерландах процес ратифікації Угоди про співпрацю вже розпочався і має бути завершений найближчим часом.

До Верховної Ради внесено проект Угоди про співпрацю з Нідерландами щодо збитого малазійського Боїнгу МН17 та імплементуючий закон. Про це повідомив заступник міністра юстиції з питань євроінтеграції Сергій Петухов у Facebook. Відповідний проект також зареєстрований на сайті Ради. 

 

За словами Петухова, після збиття Боїнгу п'ять найбільш постраждалих країн (Австралія, Бельгія, Малайзія, Нідерланди, Україна) об'єдналися для розслідування цього злочину та покарання винних. Тоді ж було створено Міжнародну слідчу групу, яка вже опублікувала проміжні результати розслідування, що вказують на безпосередню участь Росії у вчиненні цього злочину. 

 

"Однак у 2015 році Росія одноосібно заблокувала своїм вето у Раді Безпеки ООН створення такого Трибуналу. Виходячи з реалій, було прийнято рішення про розгляд цієї кримінальної справи національним судом у Нідерландах", - зазначив заступник міністра.

 

Повідомляється, що у Нідерландах процес ратифікації вже розпочався і має бути завершений найближчим часом. Зараз Верховна Рада має зробити наступний крок і ратифікувати цю Угоду. 

 

Нагадаємо, 7 липня 2017 року Україна і Нідерланди підписали двосторонню угоду про міжнародне правове співробітництво стосовно злочинів, пов’язаних зі збиттям літака рейсу МН17. Метою угоди є врегулювання питань, що стосуються або виникають у зв’язку з переслідуванням і засудженням у Нідерландах осіб за злочини, пов’язані зі збиттям літака рейсу МН17.

 

Як повідомлялося, Міжнародна волонтерська група Bellingcat, видання The Insider і інші розслідувачі встановили, що в перекидання в Україні «Бука», який збив малазійський Boeing поблизу Донецька, брав участь офіцер ГРУ РФ Олєґ Владіміровіч Іванніков.

 

Нідерланди та Австралія офіційно звинуватили Росію відповідальність за збиття малайзійського «Боїнга» на сході України у 2014 році.

 

Крім того, 24 травня Міжнародна слідча група дійшла висновку, що зенітно-ракетний комплекс "Бук", який у 2014 році збив рейс MH17 на Донбасі, належав 53-ій зенітно-ракетній бригаді Міноборони Росії.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.