НОВИНИ

Політв'язень Сенцов став лауреатом премії Ukrainian ID Award

Премію Сенцову присудили за незламну силу у боротьбі за ідеали свободи.
Український режисер Олег Сенцов, незаконно ув'язнений у Росії, став першим лауреатом премії Ukrainian ID Award. Про це йдеться на сторінці Facebook Міжнародного економічно-гуманітарного форуму Ukrainian ID, який заснував премію.
 
Зазначається, що премію Сенцову присудили за незламну силу у боротьбі за ідеали свободи.
 

"Премією Ukrainian ID Awards щорічно відзначатимуться лауреати, які зробили визначний внесок у розвиток економіки, гуманізацію суспільства та примноження культурного капіталу", - повідомляють у Ukrainian ID.

 

Премією нагороджуватимуть знакових особистостей будь-якої національності та сфери діяльності, а також авторитетні організації (окрім політичних) у п’яти номінаціях: економіка, Human Security, громада, технології, міжнародний діалог.

 

Нагадаємо, 25 червня генеральний секретар Ради Європи Турбйорн Ягланд подав офіційне прохання до президента РФ Владіміра Путіна про помилування незаконно засудженого українського режисера Олега Сенцова. Своєю чергою, прес-секретар президента РФ Дмітрій Пєсков заявив, що Росія не звільнить незаконно засудженого українського режисера на підставі прохання, яке надіслав генеральний секретар Ради Європи Турбйорн Ягланд. 

 

22 червня Міністерство юстиції звернулося до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) з проханням надати вказівки щодо Росії, яка не надає українському омбудсмену Людмилі Денісовій доступу до українського режисера Олега Сенцова.

 

Так, 14 травня Сенцов оголосив безстрокове голодування. 

 

Суд РФ засудив Олега Сенцова до 20 років колонії суворого режиму за звинуваченням у тероризмі 25 серпня 2015 року. Росія відмовила Україні у передачі полів'язня, оскільки розглядає кримчанина як громадянина РФ (російське громадянство було нав'язане йому після незаконної анексії Криму).

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.