НОВИНИ

  ▪   Станіслав Козлюк

На НСК "Олімпійський" відбулася акція на підтримку Олега Сенцова й інших політв'язнів

На одному з секторів стадіону футбольні фанати запалили фаєри і розтягнули два банери, на яких було написано "Олег Сенцов, Україна з тобою!".

У Києві близько 1000 людей зібралися у  понеділок, 2 липня, на НСК  "Олімпійський" на акцію "Олег Сенцов, Україна з тобою!”. Про це повідомляє кореспондент Тижня.

 

Зазначається, що учасники акції, серед яких, зокрема, футбольні фанати, заявили, що вимагають звільнення українського  режисера Олега Сенцова, що 50-ий день голодує у російській колонії "Білий ведмідь", та інших політвязнів, яких Росія утримує за ґратами.

 

 

Так, на одному з секторів стадіону "Олімпійський" фанати запалили фаєри і розтягнули два банери, на яких було написано "Олег Сенцов, Україна з тобою!". 

 

 

Крім того, під час акції на інформаційному табло стадіону транслювали фотографії українських політвязнів.

 

Наголошується, що наприкінці акції організатори нагадали, що крім Сенцова є ще  близько 70 політв'язнів, яких утримують в РФ та Криму.  В Києві регулярно відбуваються акції на їх підтримку.

 

Також організатори закликали присутніх відвідувати ці акції та публічно висловлювати свою підтримку політв'язням.

 

Водночас перед початком акції на території стадіону демонтранти, які рушили колоною, скандували  “Свободу Олегу Сенцову!", “Свободу політв’язням!”, “Один за всіх – і всі за одного!”, “Разом і до кінця!”.

 

 

У свою чергу, на акцію прийшла в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун, міністр інфраструктури Володимир Омелян та нардеп Сергій Лещенко.

 

Нагадаємо, 14 травня Сенцов оголосив безстрокове голодування. 

 

Суд РФ засудив Олега Сенцова до 20 років колонії суворого режиму за звинуваченням у тероризмі 25 серпня 2015 року. Росія відмовила Україні у передачі полів'язня, оскільки розглядає кримчанина як громадянина РФ (російське громадянство було нав'язане йому після незаконної анексії Криму).

 

Як повідомлялося, 19 березня в окупованому Криму засуджений український активіст Балух оголосив безстрокове голодування, натомість 22 червня він оголосив сухе голодування. 

 

16 січня в окупованому Криму  Балуха засудили на 3 роки 7 місяців колонії-поселення та оштрафували на 10 тисяч рублів. Однак 14 березня в окупованому Криму так званий Верховний суд змінив вирок  Балуху. Суддя виключив з обвинувального акту пункт про придбання боєприпасів, у зв'язку з цим вирок змінили до трьох років та п'яти місяців позбавлення волі в колонії-поселенні.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.