НОВИНИ

Чеські сенатори написали Путіну лист з вимогою звільнити Сенцова

Текст листа опублікувало посольство України в Чехії.

У Чехії сенатори написали листа президенту Росії Владіміру Путіну із закликом звільнити незаконно ув’язненого українського режисера Олега Сенцова. Про це повідомило посольство України в Чехії у Twitter.

 

"Кожна виправлена несправедливість, яку держава заподіяла будь-якому громадянинові, знижує майбутню напругу і сприяє одужанню суспільства. Тому звільнення Сенцова стане свого роду ліками і для вашої країни", - йдеться у листі.

 

 

Зазначається, що лист надійшов від імені чотирьох сенаторів – Вацлава Гампла, Іржі Шестак, Франтішек Бублан та Зденек Папушек.

 

Нагадаємо, 25 червня генеральний секретар Ради Європи Турбйорн Ягланд подав офіційне прохання до президента РФ Владіміра Путіна про помилування незаконно засудженого українського режисера Олега Сенцова. Своєю чергою, прес-секретар президента РФ Дмітрій Пєсков заявив, що Росія не звільнить незаконно засудженого українського режисера на підставі прохання, яке надіслав генеральний секретар Ради Європи Турбйорн Ягланд. 

 

22 червня Міністерство юстиції звернулося до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) з проханням надати вказівки щодо Росії, яка не надає українському омбудсмену Людмилі Денісовій доступу до українського режисера Олега Сенцова.

 

Так, 14 травня Сенцов оголосив безстрокове голодування. 

 

Суд РФ засудив Олега Сенцова до 20 років колонії суворого режиму за звинуваченням у тероризмі 25 серпня 2015 року. Росія відмовила Україні у передачі полів'язня, оскільки розглядає кримчанина як громадянина РФ (російське громадянство було нав'язане йому після незаконної анексії Криму).