НОВИНИ

Прокуратура Мальти вимагає конфіскації рятувального човна Lifeline

Капітан судна, яке врятувало 233 мігранти у водах Лівії, звинувачується у використанні корабля в мальтійських водах без належної реєстрації або ліцензії.

Прокурори Мальти попросили магістрат дозволити конфіскацію рятувального корабля Lifeline німецької неурядової організації. Про це повідомляє The Associated Press.

 

Зазначається, що у Валлетті проходить судове засідання за участі капітана судна Lifeline 57-річного німця Клаус-Пітера Райха.

 

Зокрема, йому пред'явили звинувачення у використанні човна в мальтійських водах без належної реєстрації або ліцензії. Так, звинувачення також включає твердження про незаконний захід до мальтійських вод.

 

Корабель Lifeline врятував 233 мігранти у водах Лівії, а Мальта минулого тижня надала човну "безпечну гавань" після дипломатичної суперечки з Італією. Водночас Італія та сім інших країн погодилися взяти частину врятованих мігрантів.

 

 

Як відзначає видання  The Times of Malta, капітан надав поліції Мальти електронного листа від Міністерства економіки Нідерландів про те, що вони знали про корабель Lifeline та операцію із порятунку.

 

 

Однак  в голландському реєстрі судноплавства повідомили, що судно не було зареєстровано під голландським прапором, проте лише мало зв’язок з яхт-клубом.

 

Наголошується, що за капітана внесли заставу у 10 тисяч євро.

 

 

Крім того, він повинен здати паспорт та щотижня відмічатися у відділенні поліції. 

 

Нагадаємо, 25 червня в  Італії уряд  заборонив рятувальникам допомагати суднам з мігрантами в Середземному морі попри подані ними шість окремих сигналів лиха.

 

Раніше Іспанія заявила про готовність надати гуманітарну допомогу Мальті в ситуації з рятувальним кораблем Lifeline з мігрантами.

 

Як повідомлялося, 22 червня Сальвіні заявив, що Мальта повинна прийняти рятувальний корабель Lifeline з мігрантами під прапором Нідерландів. 

 

 Нагадаємо, 21 червня Італія затримала в Середземному морі два рятувальних кораблі  Lifeline і Seesuchs з мігрантами на борту, які належать німецькій неурядовій організації Mission Lifeline. Зазначається, що рятувальне судно Lifeline врятувало 224 мігрантів біля узбережжя Лівії. Зокрема, глава МВС Італії  Маттео Сальвіні заявив, що корабель повинен вирушити в Нідерланди, оскільки він вийшов у море під голландським прапором, і не повинен заходити до Італії.  Згодом місія Lifeline опублікувала документ, який, підтверджує, що кораблі плавають під голландським прапором. Так, у документі йдеться, що портом приписки судна Lifeline є Амстердам, а власник судна зареєстрований в  Дрездені.

 

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.