НОВИНИ

Омбудсмен Денісова висунула умови Кремлю

Росія порушила домовленості щодо допуску до українських політв'язнів.

Уповноважена з прав людини в Україні Людмила Денісова заявила, що російського омбудсмена не допустять до затриманих росіян до виконання домовленостей. Про це омбудсмен повідомила під час погоджувальної ради парламенту у понеділок, 2 липня, передає "Українська правда". 

 

"Росія порушила домовленості. До жодного нашого хлопця не пустити. Були і рішення московського суду щодо допуску до Романа Сущенка, але потім змінили рішення і не пустили, як і до Клиха та Сенцова", - розповіла депутатам Денісова.

 

За словами омбудсмена, вона направила всі необхідні документи до своєї колеги Тетяни Москалькової та поїхала до Москви, оскільки президент РФ Владімір Путін гарантував, що український представник буде допущений до всіх затриманих.

 

"Ключова моя мета була у тому, щоб переконати наших політв'язнів, що ми за них боремося, щоб вони це чули і знали. А також хотіла перевірити, як вони тримаються, в яких умовах перебувають", - додала вона.

 

Омбудсмен зазначила, що вона продовжуватиме свою роботу щодо допуску до українських політв'язнів і надалі.

 

"Хочу, щоб до всіх пустили, як і обіцяв Путін. Ми наголошуємо, що допуск Москалькової до тих, до кого вони хочуть, буде тільки за умови дзеркальності дій", - сказала Денісова.

 

Нагадаємо, 2 липня Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова після безуспішних спроб відвідати утримуваних у російських в'язницях українців повернулася до Києва.

 

29 червня омбудсмен Людмила Денісова повідомила, що Російська Федераціяне має жодного документа, який би підтверджував російське громадянство політв’язня Олега Сенцова

 

28 червня Посольство України в Росії направило ноту Міністерству закордонних справ РФ з рішучим протестом через недопуск Уповноваженого Верховної Ради з прав людини Людмили Денісової до незаконно засудженого українського режисера Олега Сенцова. 

 

28 червня Уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова прибула до російського міста Лабитнангі, де утримують незаконно засудженого українського режисера Олега Сенцова.

 

Як повідомлялося, 13 червня український омбудсмен Людмила Денісова поїхала до Росії, щоб відвідати українських бранців Кремля.