НОВИНИ

Український політв’язень Литвинов схуд на 17 кг у російській колонії - консул

Українець втратив вагу через погане харчування та умови.

Український консул Діана Іванова відвідала у колонії під Магаданом українського політв'язня Сергія Литвинова, засудженого до 8,6 років колонії за нібито скоєння розбою відносно громадянина РФ Олександра Лисенка. Про це повідомив обізнаний у справах українських політв'язнів Станіслав Огоровий, який з цього приводу спілкувався з консулом, передає «Громадське» у неділю, 1 липня.

 

"Вона була в Литвинова три дні тому. Наскільки мені відомо - це перший випадок, коли консул там під Магаданом його побачила. Його два роки ніхто не бачив, хоча консул неодноразово писала запити на його відвідування", - сказав Огоровий.

 

Він повідомив, що Литвинов за час перебування в колонії суворого режиму схуд на 17 кілограмів через погане харчування та умови. Крім того, українському політв'язню не видали новий літній комплект одягу, тому він вимушений носити звичайну футболку та штани чорного кольору. Адміністрація колонії вважає це порушенням режиму та відправляє Литвинова до штрафного ізолятора.

 

"У нього немає ніякої підтримки з батьківщини, немає посилок. Я думаю, що він взагалі втратив зв'язок з родиною. Він хоче повернутися в Ростовську область, де він спочатку відбував покаранні, адже по закону - це те місце, де він був засуджений, і він має на це право", - додав Огоровий.

 

Нагадаємо, Литвинова затримали влітку 2014 року за звинуваченням у "незаконних методах ведення війни". Йшлося про вбивства декількох десятків мирних  жителів Луганської області, які він нібито вчинив у складі добровольчого батальйону "Дніпро-1". Проте захист довів, що "жертв" Литвинова ніколи не існувало. Після цього Слідчий комітет РФ зняв вказані звинувачення, залишивши "лише" грабіж. Його засудили до 8,5 років ув'язнення.