НОВИНИ

У Ірані український моряк, якого звинувачують у вбивстві, оголосив голодування

Консул додав, що працівники посольства України зможуть побачити Новічкова лише після надання на це відповідного дозволу.

Український моряк Андрій Новічков, якого правоохоронці Ірану підозрюють у вбивстві матроса судна Arezoo, оголосив голодування. Про це повідомив перший секретар посольства України в Ірані Сурен Бальянц. 

 

"Так, я підтверджую цю інформацію. Ми цією справою займаємося. Всю інформацію стосовно Новічкова я передав Міністерству закордонних справ", - сказав дипломат.

 

Бальянц розповів, що постійно підтримує контакт з Новічковим та має інформацію про його стан, однак відмовився про це говорити. 

 

"Я пораджуся з Новічковим і тоді скажу, чи можу я про це говорити", - сказав він.

 

Консул додав, що працівники посольства України зможуть побачити Новічкова лише після надання на це відповідного дозволу. 

 

Зазначається, що одеський моряк Андрій Новічков у листопаді 2016 року підписав контракт на роботу старшим помічником капітана іранського судна Arezoo. На судні у нього стався конфлікт з одним із матросів, який після цього зник, а Новічкова згодом звинуватили в його вбивстві.

 

Нагадаємо, в Ірані українському морякові Андрію Новiчкову загрожує смертна кара, у разі доведення його вини у вбивстві іранця. Про це йдеться в петиції з закликом захистити Новічкова, опублікованій на сайті президента.

 

"17 січня 2017 року о 08:37 на судні Arezoo, під прапором Ірану, порт приписки Qeshm стався інцидент. Молодший рядовий матрос Мохаммад Бахранпур вистрибнув за борт. Свідком цієї події став Андрій Олександрович Новiчков. Єдиний християнин, громадянин України на борту судна. Після цього, українцю пред'явили звинувачення у вбивстві.", - повідомляється в петиції.

 

За словами начальника управління Департаменту консульської служби МЗС України Василь Кирилич, справа Новічкова перебуває на особливому контролі МЗС та посольства України в Ірані