НОВИНИ

День Збройних сил Британії проведуть у Солсбері через отруєння Скріпалєй

Наступного року День Збройних сил Британії проведуть у Солсбері, щоб вшанувати містечко, яке було змушене поборотися з наслідками хімічної атаки на Сєргєя і Юлію Скріпалєй.

Наступного року День Збройних сил Британії проведуть у Солсбері, щоб вшанувати містечко, яке було змушене поборотися з наслідками хімічної атаки на Сєргєя і Юлію Скріпалєй. Про це заявила прем’єр-міністр Британії Тереза Мей.

 

"Відповідь військових на атаку нервовим агентом гідна відзнаки" - заявила Мей.

 

"Провівши в наступному році День Збройних сил, ми також відзначимо величезну стійкість та дух Солсбері і продемонструємо, що воно відкрите для бізнесу. Це чудове місто, багате на військову історію, є прекрасним місцем для відвідування " – наголосила вона.

 

Нагадаємо, британське видання The Times повідомило, що колишній шпигун Росії Сєргєй Скріпаль з позивним Forthwith, передав таємній британській розвідці MI6 (Directorate of Military Intelligence Section 6) увесь телефонний довідник російського Головного розвідувального управління(ГРУ).

 

10 березня британські слідчі у місті Солсбері оточили ділянку на цвинтарі, де поховані дружина і син колишнього шпигуна Росії Сєргєя Скріпаля. Зазначається, що донька екс-агента за три дні до отруєння могла відвідати могилу брата у його день народження.

 

Як повідомлялось, 10 березня ЗМІ, посилаючись на джерела з поліції, повідомили, що колишнього шпигуна Росії Сєргєя Скріпаля та його доньку могли отруїти нервово-паралітичним газом у власному будинку.

 

Також 8 брезня британські ЗМІ повідомили, що колишній шпигун Росії Сєргєй Скріпаль, який був отруєний у Солсбері, підтримував тісні контакти з британський консультантом з безпеки, який брав участь у підготовці скандального досьє на президента Сполучених Штатів Америки Дональда Трампа.

 

7 березня помічник комісара поліції Марк Роулі  заявив, що інцидент з отруєнням російського екс-розвідника Сергія Скрипаля у Великій Британії кваліфікували як замах на вбивство.

 

Раніше британське видання The Guardian повідомило, що слідство з розслідування інциденту з російським агентом Сергієм Скрипалем і його дочкою в Солсбері вважає, що для їхнього отруєння був використаний нервово-паралітичний газ.

 

7 березня стало відомо, що Федеральна служба безпеки РФ раніше використовувала речовину, якою був отруєний колишній російський шпигун Сєргєй Скріпаль. Спецслужба Росії використала сильнодіючий синтетичний наркотик фентаніл, дія якого значно сильніше за дію героїну, під час штурму захопленого терористами театрального центру в Москві на Дубровці в 2002 році.

 

6 березня міністр закордонних справ Великої Британії Борис Джонсон заявив про можливі санкції проти Росії, якщо буде доведено, що за отруєнням колишнього російського шпигуна Сєргєя Скріпаля стоїть Кремль.

 

Також у Великій Британії голова міжнародного комітету палати громад Том Тугендхат заявив, що отруєння колишнього російського шпигуна Сєргєя Скріпаля містить всі ознаки причетності Росії.

 

Як повідомлялось, 5 березня у Великій Британії, у графстві Вілтшир, 66-річний громадянин Росії Сєргєй Скріпаль потрапив з важким отруєнням до лікарні. Скріпаль є колишнім російськими шпигуном, який був засуджений в Росії за шпигунство на користь Британії.

 

Сєргєй Скріпаль — полковник військової розвідки на пенсії, у 2006 році був засуджений до 13 років ув'язнення за шпигунство на користь Британії. Його визнали винним у передачі свідчень російських агентів, які працювали під прикриттям у ЄС, Секретній розвідувальній службі Британії.