НОВИНИ

Кольченко заявив, що хоче зустрітися з консулом і Денісовою

За словами політв'язня, йому не передають кореспонденцію, написану іноземними мовами.

Незаконно утримуваний в Росії українець Олександр Кольченко у колонії в Челябінській області написав заяву про бажання зустрітися з консулом України в Єкатеринбурзі й Уповноваженим з прав людини України Людмилою Денісовою. Про це повідомила правозахисниця Тетяна Щур.

 

Зазначається, що 26 червня адвокат зі слів Кольченка написав лист.

 

"Під час зустрічі з адвокатом мною написані заяви на ім'я начальника ВК-6 про зустріч з консулом України в Єкатеринбурзі і Уповноваженим з прав людини України Людмилою Денісовою, які будуть передані мною через адміністрацію начальнику колонії", - зауважив політв'язень.

 

 

За його словами, адміністрація колонії не передає йому кореспонденцію, написану іноземними мовами, оскільки вона не перекладена на російську. 

 

"Ситуація з ознайомленням з актами про вилучення кореспонденції триває вже кілька місяців. Раніше ж про вилучену кореспонденцію іноземною мовою мене взагалі не повідомляли. Тому судити про справжній обсяг вилученої кореспонденції я не можу", - підкреслив він.

 

Крім того, він відзначив, що перебуває в медсанчастині ВК-6 м. Копейська. Так, у палаті з ним знаходиться ще один засуджений.

 

Наголошується, що Кольченко зараз важить 63 кг і почуває себе "нормально".

 

"Я продовжую приймати їжу під контролем. Також медперсонал медсанчастини перевіряє у мене після кожного прийому їжі тиск, температуру, пульс, проводить зважування", - додав він.

 

Раніше стало відомо, що у Росії кожне годування Кольченка знімають на камеру.

 

7 червня Кольченко припинив голодування, яке оголосив 31 травня з вимогою звільнити Олега Сенцова. Громадське опублікувало повний текст листа Кольченка. 

 

Нагадаємо, 8 червня стало відомо, що у  Росії стан незаконно засудженого українського активіста Олександра Кольченка, який 7 червня припинив голодування, нормалізується. 

 

31 травня незаконно утримуваний в Росії українець Олександр Кольченко оголосив голодування з вимогою звільнити українського режисера Олега Сенцова.  Однак 7 червня незаконно утримуваний в Росії українець Олександр Кольченко припинивголодування у зв'язку з погіршенням стану здоров'я. 

 

Як повідомлялося 22 травня, Олександр Кольченко написав листа, де пояснив, що готовий підтримати українського режисера Олега Сенцова, якого утримує РФ, та оголосити голодування. 

 

У серпні 2015 року суд РФ засудив Олександра Кольченка до 10 років ув'язнення у виправній колонії суворого режиму. Росія неодноразово відмовляла Україні у видачі в’язня, аргументуючи це тим, що розглядає кримчанина Кольченка як російського громадянина, якому було автоматично "присвоєно" громадянство.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.