НОВИНИ

Порошенко заявив, що внесе в Раду поправку до Конституції про наміри вступу в ЄС та НАТО

Водночас президент переконаний, що існує можливість зібрати 300 голосів за відповідне рішення у нинішньому складі парламенту.

Президент Петро Порошенко повідомив, що найближчим часом внесе на розгляд Верховної Ради поправку до Конституції щодо прагнень України вступити в НАТО та Європейський союз. Про це глава держави повідомив у четвер, 28 червня, під час урочистих заходів з нагоди Дня Конституції.

 

 

"Ще одні зміни до Конституції на яких я наголошую. Найближчим часом мною буде передано до Верховної Ради проект змін до Конституції – поправку, яка закріпить дві наших стратегічних цілі тісно пов’язані одна з одною. Це є вступ України до Європейського Союзу і вступ України до НАТО", – наголосив президент.

 

За його словами, готуючи відповідну ініціативу, виходив з трьох надзвичайно важливих міркувань.

 

"По-перше, європейська та євроатлантична інтеграція чітко відповідають національним інтересам України. По-друге, орієнтація на Євросоюз та Північноатлантичний Альянс підтримуються абсолютною більшістю громадян, про що переконливо свідчить динаміка громадської думки. Але при цьому, по-третє, існує очевидна загроза ревізії європейської та євроатлантичної стратегії під впливом різних зовнішніх та внутрішніх обставин. І походить вона не лише від тих сил, які заслужили собі репутацію п’ятої колони", – підкреслив Порошенко.

 

Водночас він висловив переконання, що існує можливість зібрати 300 голосів за це рішення у нинішньому складі Верховної Ради.

 

"І нам треба негайно починати роботу в цьому напрямку", – підсумував Порошенко.

 

Нагадаємо, 28 лютого Петро Порошенко повідомив про ініціативу закріпити прагнення членства України в Євросоюзі та НАТО в преамбулі Конституції.

 

16 березня Порошенко повідомив, що видав розпорядження підготувати проект поправок до Конституції, який має закріпить прагнення України вступити в НАТО та Євросоюз. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.