НОВИНИ

В Україні відзначають День Конституції

Цього дня 22 роки тому Верховна Рада прийняла і ввела в дію Конституцію України.

В Україні в четвер, 28 червня, відзначають День Конституції.

 

Так, цього дня 1996 року, о 9 год. 18 хв., після майже доби безперервної роботи, Верховна Рада прийняла і ввела в дію Конституцію України.

 

Документ отримав підтримку двох третин депутатського корпусу (315 народних депутатів). У ньому визначалася сильна президентська влада, гарантувалися права приватної власності, затверджувалися нова державна символіка, статус української мови як єдиної державної, Крим визнавався автономною республікою а складі України.

 

Водночас зі святом українців уже привітав президент Петро Порошенко. 

 

"Історія вітчизняного конституціоналізму налічує вже понад три століття, коли 1710-му році світ побачив один з найпрогресивніших документів свого часу – "Пакти й Конституції прав і вольностей Війська Запорізького" Пилипа Орлика. І сьогодні Конституція України, як спадкоємиця ідей та принципів, закладених у документі славного гетьмана, – один з найбільш демократичних Основних Законів у світі. Шануймо ідеї та принципи, за якими живе Україна та захищаймо їх разом! З Днем Конституції", – підкреслив він.

 

 

З Днем Конституції також привітав і прем'єр-міністр Володимир Гройсман.

 

"День Конституції. Українському основному закону сьогодні виповнюється 22 роки. Конституція вимагає від нас поваги. Вона наголошує на абсолютній цінності людини, її життя, честі та гідності. Адже нічого важливішого й не існує. Хоча з часом і основний закон країни може потребувати вдосконалень. Але дуже важливо, щоб ці вдосконалення слугували інтересам українців", – наголосив він.

 

 

Нагадаємо, 15 червня президент України Петро Порошенко заявив, що завершується робота над проектом змін до Конституції, які закріплять європейський вибір держави. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.