НОВИНИ

ОЗХЗ отримала право називати винних у хімічних атаках

Росія та Сирія висловились проти надання ОЗХЗ такого повноваження.

Організація із заборони хімічної зброї (ОЗХЗ) отримаала право називати імена виконавців хімічних атак. Про це повідомляє Deutsche Welle.

 

На спеціальній сесії країни-члени Організації проголосували за такі повноваження, які отримали багато підтримки серед країн. Лондон заявив, що організація негайно розпочне ідентифікувати відповідальних за атаки у Сирії.

 

Зазначається, що досі ОЗХЗ займалася лише розслідуванням випадків використання хімічної зброї, але не мала права вказувати імена їхніх організаторів.

 

Росія та Сирія висловились проти надання ОЗХЗ такого повноваження.

 

"Пропонуємо серйозно задуматися над перспективою, яка нас чекає в разі реалізації подібних задумів, і усвідомити міру відповідальності за долю ОЗХЗ і Конвенції (про хімічну зброю від 1993 року. - Ред.) в цей переломний період", - заявив керівник російської делегації на конференції ОЗХЗ, заступник міністра промисловості і торгівлі Росії Георгій Каламанов.

 

Нагадаємо, 13 червня Організація із заборони хімічної зброї повідомила, що в сирійській провінції Хама в березні 2017 року "з великою імовірністю" були використані хлорин та зарин. 

 

Як повідомлялося, 16 травня Організація із заборони хімічної зброї підтвердилавикористання хлорину в сирійському місті Саракіб на початку лютого.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.