НОВИНИ

У прокуратурі назвали кількість проваджень, які відкрили за фактами катувань у Криму

За фактом тортур із застосуванням електричного струму вже повідомлено про підозру працівнику "ФСБ РФ по Республіці Крим".

Прокуратура Криму повідомила, що з 2014 року відкрила дев'ять кримінальних проваджень за фактом катувань у окупованому Криму. Про це повідомляє прес-служба прокуратури.

 

"З моменту тимчасової окупації Автономної Республіки Крим зафіксовано випадки катувань громадян України на території півострова. Зазначені дії вчиняються як працівниками незаконно створеного органу "управління ФСБ РФ в Республіці Крим та м. Севастополі", інших органів окупаційної влади, так і представниками незаконного озброєного формування "Самооборона Криму". Прокуратура Автономної Республіки Крим принципово реагує на такі факти", – йдеться в повідомленні.

 

Як зазначається, правоохоронці здійснюють процесуальне керівництво в провадження, де серед іншого збираються докази причетності осіб до катування наших громадян на території півострова.

 

"Серед таких фактів: катування за проукраїнську позицію та спілкування українською мовою, катування з метою отримання визнавальних показів та неправдивих свідчень на інших осіб. До деяких потерпілих застосовувався електричний струм", – наголошується в повідомленні.

 

У прокураторі також заявили, що в провадженні за фактом катування громадянина України із застосуванням електричного струму повідомлено про підозру "оперативному працівнику управління ФСБ РФ по Республіці Крим та м. Севастополю.

 

"У рамках інших кримінальних проваджень, зокрема за фактами незаконного позбавлення волі, встановлюється інформація щодо майже 200 випадків нелюдського поводження з мешканцями півострову, значний відсоток яких може мати ознаки катувань.  Робота на даному напрямі триває", – додали правоохоронці.

 

Нагадаємо, голова Служби безпеки України Василь Грицак повідомив про тортури та катування щодо  українських заручників, громадських активістів та політв'язнів у Росії, у анексованому Криму, а також в окупованих районах Донецької та Луганської областей. Раніше СБУ повідомила, що протягом 2014-2018 років з окупованих територій було звільнено 3224 особи. Водночас сьогодні на непідконтрольній українській владі території Донбасу продовжуються утримуватися 113 заручників, з них підтверджено представниками ОРДіЛО в рамках "Мінського формату" – лише 24.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.