НОВИНИ

У США суд встановив терміни повернення дітей нелегальних мігрантів

Крім того, батьки отримали право розмовляти по телефону з дітьми протягом 10 днів до їх повернення.

Федеральний окружний суд Південного округу Каліфорнія заборонив розлучати родини нелегальних мігрантів на кордоні і виніс рішення щодо повернення дітей батькам,  які були розділені в результаті політики "нульової терпимості" американського президента Дональда Трампа.

 

Зокрема,  суд постановив повернути дітей молодше п'яти років протягом 14 днів, а дітей старше п'яти - протягом 30 днів. Крім того, батьки отримали право  розмовляти по телефону з дітьми протягом 10 днів.

 

 

Наголошується, що в спеціальних притулках для дітей мігрантів перебувають близько 2300 неповнолітніх.

 

Так, позов до суду подав Американський союз захисту громадянських свобод (ACLU) від матері та її 6-річної доньки. Сім'я рятувалася від релігійних  переслідувань в Демократичній Республіці Конго, однак їх розлучили у листопаді 2017 року.

 

Раніше стало відомо, що у США генпрокурори 17 штатів, а також округу Колумбія,  подалипозов до окружного суду Сієтлу проти адміністрації Трампа через примусове розділення сімей мігрантів.

 

Як повідомлялося, 20 червня президент США Дональд Трамп  підписав указ, який скасовує політику розділення сімей нелегальних мігрантів.

 

Нагадаємо, 18 червня під час свого виступу  в Білому домі на засіданні Національної космічної ради, президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп заявив, що США не стануть «табором для мігрантів».

 

Додамо, що  боротьба з нелегальною міграцією була одним із ключових пунктів програми Трампа. Після своєї перемоги на президентських виборах у листопаді 2016 року він заявляв, що до трьох мільйонів нелегальних мігрантів можуть бути депортовані з США або потрапити до в'язниці. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.