НОВИНИ

Голова Кіберполіції повідомив про можливість масштабної атаки російських хакерів на Україну

За словами Демедюка, хакери інфікують компанії в різних галузях, зокрема банки або підприємства енергетичної інфраструктури.

Хакери з Росії заражають українські компанії шкідливими програмами, щоб створити так звані "backdoors" для масштабного скоординованого удару. Про це повідомив голова Кіберполіції України Сергій Демедюк в інтерв'ю Reuters.

 

За словами Демедюка, хакери інфікують компанії в різних галузях, зокрема банки або підприємства енергетичної інфраструктури.

 

"Структура шкідливого програмного забезпечення свідчить про те, що люди, які стоять за ним, хочуть активувати його в певний день", - сказав Демедюк.

 

"З початку 2018 року поліція виявила поширення різними шляхами вірусів, призначених для того, щоб вразити Україну. До них відносяться фішингові листи, відправлені з легітимних доменів державних установ, чиї системи були зламані, або з підроблених вебсайтів, що імітують вебсайти реальних державних органів", - також повідомив глава Кіберполіці. 

 

За його словами, українська кіберполіція співпрацює з іноземними агентствами для виявлення хакерів. Демедюк не назвав ці агентства.

 

Поліція виявила, що хакери поширюють шкідливі програми, які розділені на різні компоненти і відправлені з різних джерел, щоб зробити їх непомітними для антивірусного програмного забезпечення. Потрапляючи на один пристрій ці блоки об'єднуються в шкідливу програму, сказав Демедюк.

 

"Аналіз вже виявленого шкідливого програмного забезпечення і цілеспрямованість їх атак на Україну дають підставу припускати, що все це робиться під якийсь конкретний день", - розповів він.

 

Нагадаємо, 20 червня глава Федерального відомства з охорони конституції Німеччини Ханс-Георг Масен заявив, що Росія відповідальна за масштабну кібератаку на німецькі електромережі та енергетичні компанії.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.