НОВИНИ

ЄСПЛ відповів на подання України щодо політв'язня Сенцова

Водночас Євросуд не надав прямої відповіді стосовно доступу Денісової до українського режисера.

Європейський суд з прав людини повідомив, що суддя прийняв рішення зробити інформаційний запит до РФ щодо стану здоров’я незаконно засудженого українського режисера Олега Сенцова та надав строк до 27 червня для надання відповідної інформації. Про це у вівторок, 26 червня,  повідомив заступник міністра юстиції України Іван Ліщина.

 

"Суд зазначив, що у відповідь на аналогічну заяву, подану адвокатами самого п. Сенцова, черговий суддя прийняв рішення зробити інформаційний запит на підставі Правила 54 до РФ щодо стану здоров’я Олега та надав строк до 27 червня для надання такої інформації", – йдеться в повідомленні.

 

Як зазначається, заяву уряду України приєднають до справи Сенцова.

 

"Після комунікації справи, уряд України буде запрошено прийняти участь в справі у якості третьої особи відповідно до ст. 36 § 1 ЄКПЛ", – наголошується в повідомленні.

 

За словами Ліщини, даний пункт передбачає, що "у всіх справах, які розглядає Палата або Велика Палата, Висока Договірна Сторона, громадянин якої є заявником, має право подавати свої письмові зауваження і брати участь у слуханнях".

 

"Отже Європейський суд вважає Сенцова громадянином України. Нажаль Суд не надав прямої відповіді на вимогу Уряду України надати Людмилі Денісовій доступ до Сенцова. Готуємо додаткову заяву для уточнення цього питання. Одночасно продовжуємо підготовку загальної міждержавної заяви щодо всіх українських політичних в'язнів Кремля", – підсумував заступник глави Мін'юсту.

 

Як повідомлялося, 21 червня Міністерство юстиції звернулося до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) з проханням надати вказівки щодо Росії, яка не надає українському омбудсмену Людмилі Денісовій доступу до українського режисера Олега Сенцова.

 

Нагадаємо, 25 червня генеральний секретар Ради Європи Турбйорн Ягланд подав офіційне прохання до президента РФ Владіміра Путіна про помилування незаконно засудженого українського режисера Олега Сенцова. Своєю чергою, прес-секретар президента РФ Дмітрій Пєсков заявив, що Москва не звільнить незаконно засудженого українського режисера на підставі прохання, яке надіслав Ягланд. 

 

Як повідомлялося, 13 червня український омбудсмен Людмила Денісова поїхала до Росії, щоб відвідати українських бранців Кремля. 

 

Однак 15 червня Денісова повідомила, що їй відмовили в зустрічі з Олегом Сенцовим. 18 червня Уповноважену Верховної Ради з прав людини не пустили до незаконно засудженого РФ українського журналіста Романа Сущенка.

 

Так, 14 травня Сенцов оголосив безстрокове голодування. 

 

Суд РФ засудив Олега Сенцова до 20 років колонії суворого режиму за звинуваченням у тероризмі 25 серпня 2015 року. Росія відмовила Україні у передачі полів'язня, оскільки розглядає кримчанина як громадянина РФ (російське громадянство було нав'язане йому після незаконної анексії Криму).

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.