НОВИНИ

Помер відомий український політв'язень СРСР Богдан Климчак

Загалом Климчак відбув за ґратами 17 років і 40 днів та ще вісім років — на спецпоселенні.

У Львові 22 червня помер відомий український політв'язень Богдан Климчак, який у 1990 році був звільнений останнім з радянських політв'язнів. Про це повідомляє видання "Фортпост" з посиланням на знайомого померлого.

 

Повідомляється, що вперше Климчак потрапив за ґрати у 20 років на Далекому Сході, де відбувала заслання вся його родина.

 

Вдруге його засудили 18 червня 1979-го – до 15 років таборів суворого режиму і п'яти років заслання. У звинуваченні зазначалося: "Проводив антирадянську агітацію і пропаганду, зрадив батьківщину".

 

 

Загалом Богдан Климчак відбув за ґратами 17 років і 40 днів та ще вісім років — на спецпоселенні.

 

"У числі його співв'язнів були, зокрема, ідеолог ОУН Петро Дужий, Герой України Степан Хмара, відомий російський демократ Сергій Ковальов. Під час ув'язнення у Мордовії у сусідній з ним "зоні" карався Василь Стус", - йдеться у тексті.

 

У 1990-му постановою пленуму Верховного Суду УРСР засудження Климчака за політичними статтями визнали безпідставним, а його дії перекваліфікували у незаконний перехід кордону без антирадянської мети, за який передбачено три роки позбавлення волі.

 

Зазначається, що звільнившись, Климчак демонстративно відмовився від радянського паспорта та відмовився подати заяву на реабілітацію, пояснивши це так: "Я не хочу отримувати подачку з рук тих, хто мене позбавляв волі за мою любов до України".

 

Нагадаємо, 22 червня український активіст Володимир Балух на засіданні підконтрольного Росії Роздольненського районного суду Криму розповів про образи, фізичне насильство і провокації з боку начальника ізолятора тимчасового тримання (ІТТ) Валерія Ткаченка.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.