НОВИНИ

Клімкін заявив, що Росія свідомо спонсорує тероризм

Свою чергою, Грицак зазначив, що Москва блокує переговори по звільненню заручників.

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін повідомив, що Росія свідомо спонсорує тероризм та застосовує фізичне насилля до українських заручників. Про це він заявив у понеділок, 25 червня, на спільному брифінгу з головою Служби безпеки України Василем Грицаком.

 

За словами міністра, напередодні дня, присвяченого жертвам тортур, важливо зрозуміти "нелюдяність окупантів для того, щоб довести це, у тому числі і юридично".

 

"Дуже важливо зрозуміти, що було для того, щоб цього не відбулося ще раз. І дуже важливо показати, хто стоїть за цим – відповідальність і Росії як країни, яка свідомо спонсорує тероризм, яка бере участь у тортурах і свідомо їх застосовує, і тих людей, які в цьому беруть участь", – наголосив Клімкін.

 

Свою чергою, Грицак зазначив, що Москва блокує переговори по звільненню заручників.

 

"На жаль, на сьогоднішній день переговори по звільненню заручників свідомо блокуються РФ як інструмент тиску на Україну. І для нас важливе значення має міжнародна підтримка світових лідерів. Саме завдяки такій підтримці було звільнено багатьох політичних в'язнів", – підкреслив голова спецслужби.

 

Нагадаємо, голова Служби безпеки України Василь Грицак повідомив про тортури та катування щодо  українських заручників, громадських активістів та політв'язнів у Росії, у анексованому Криму, а також в окупованих районах Донецької та Луганської областей. Раніше СБУ повідомила, що протягом 2014-2018 років з окупованих територій було звільнено 3224 особи. Водночас сьогодні на непідконтрольній українській владі території Донбасу продовжуються утримуватися 113 заручників, з них підтверджено представниками ОРДіЛО в рамках "Мінського формату" – лише 24.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.