НОВИНИ

П’ять країн ЄС підписали протокол щодо створення кібернетичних сил

Зазначається, що Франція, Іспанія, Польща і Фінляндія долучаться до ініціативи до 2018 року.

За ініціативою Литви країни Європейського Союзу підписали протокол про наміри створювати сили швидкого кібернетичного реагування.  Про це заявив міністр оборони Литви Раймундас Каробліс, повідомляє портал Delfi.

 

Зазначається, що документ підписали в Люксембурзі міністри оборони Литви, Естонії, Хорватії, Нідерландів та Румунії.

 

Зокрема, Франція, Іспанія, Польща і Фінляндія долучаться до ініціативи до 2018 року.

 

Наголошується, що країни ЄС пропонують створення кібернетичних команд з ротацією кожні шість місяців.

 

Нагадаємо, 22 червня міністр оборони Литви Раймундас Каробліс заявив, що дев'ять країн-членів ЄС  прийшли до згоди щодо створення кібернетичних сил швидкого реагування.  Зокрема, зі структурами ЄС буде розглянута можливість використовувати для проекту кошти бюджету ЄС на придбання технічного і програмного обладнання.

 

У свою чергу, Бельгія, Греція, Словенія та Німеччина приєднаються до проекту на правах спостерігачів.

 

Як повідомлялося, 20 червня глава Федерального відомства з охорони конституції Німеччини Ханс-Георг Масен заявив, що Росія відповідальна за масштабну кібератаку на німецькі електромережі та енергетичні компанії.

 

Раніше стало відомо, що Пентагон розширив повноваження кіберкомандування збройних сил США, дозволивши представникам цього відомства здійснювати  хакерські рейди на іноземні мережі для попередження кібератак. 

 

Додамо, 19 квітня розвідувальний альянс Five Eyes (П'ять очей; FVEY), який складається з  Австралії, Канади, Нової Зеландії, США та Британії обговорив стратегію протидії кібератакам РФ. Зокрема, вона звинуватила РФ у "використанні кібернетичного простору як складової ширших зусиль із підриву міжнародної системи".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.