НОВИНИ

МЗС вимагає в РФ запезпечити доступ Денісовій до українських політв'язнів

Омбудсмен заявила, що інформація, яка надходить про стан Олега Сенцова та Володимира Балуха досить суперечлива.

Міністерство закордонних справ України звернулося до Росії з проханням надати Уповноваженому Верховної Ради з прав людини Людмилі Денісовій доступ до політв’язнів. Про це омбудсмен повідомила у Facebook.

 

"Інформація, яка надходить про стан Олега Сенцова та Володимира Балуха досить суперечлива: вони голодують, або ж, навпаки, що припинили голодування, вживають поживні суміші і набирають вагу. У відеозв'язку з Олегом відмовили. Фото не надають. Все це викликає велике занепокоєння і недовіру!", - зауважила вона.

 

 

Так, вона вимагає від РФ терміново надати їй доступ до українських полвтв’язнів.

 

"Я маю на власні очі побачити Олега Сенцова та Володимира Балуха, які продовжують голодування. Маю зустрітися із Олександром Кольченком, Станіславом Клихом, Романом Сущенком...Вимагаю від Росії терміново надати мені допуск до українських політв'язнів!", - наголосила Денісова.

 

Нагадаємо, 22 червня Міністерство юстиції звернулося до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) з проханням надати вказівки щодо Росії, яка не надає українському омбудсмену Людмилі Денісовій доступу до українського режисера Олега Сенцова.

 

Тоді ж Сенцов відмовився припинити голодний протест за пропозицією Європейського суду з прав людини. 

 

21 червня стало відомо, що у Росії незаконно засуджений український режисер Олег Сенцов перебуває в медичній частині, у нього проблеми із нирками та серцем. 

 

Як повідомлялося, 20 червня Уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова передала лист від президента Петра Порошенка адвокату Дмітрію Дінзе, який вночі відлітає до колонії в Лабитнангі, де утримують незаконно засудженого українського режисера Олега Сенцова. Денісова також домовилися з Дінзе, що 21 червня він розповість їй про стан політв'язня.

 

Раніше Європейський суд з прав людини закликав уряд Росії надати інформацію про стан здоров'я незаконно засудженого українського режисера Олега Сенцова. 

 

Нагадаємо, 15 червня Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова повідомила, що їй відмовили в зустрічі з Сенцовим.

 

Так, 14 травня Сенцов оголосив безстрокове голодування. 

 

Суд РФ засудив Олега Сенцова до 20 років колонії суворого режиму за звинуваченням у тероризмі 25 серпня 2015 року. Росія відмовила Україні у передачі полів'язня, оскільки розглядає кримчанина як громадянина РФ (російське громадянство було нав'язане йому після незаконної анексії Криму).

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.