НОВИНИ

Іспанія заявила про готовність надати допомогу Мальті в ситуації з кораблем з мігрантами

Раніше Італія закликала Мальту прийняти судно Lifeline.

Іспанія заявила про готовність надати гуманітарну допомогу Мальті в ситуації з рятувальним кораблем Lifeline з мігрантами. Про це в п'ятницю, 22 червня, повідомила прес-секретар іспанського уряду Ізабель Цела на прес-конференції, передає Reuters.

 

"Ми перебуваємо на зв’язку з Мальтою, щоб надати підтримку, якщо в найближчі години знадобиться гуманітарна допомога на човні", – наголосила вона.

 

Як повідомлялося, 22 червня міністр внутрішніх справ Італії та лідер праворадикальної "Ліги" Маттео Сальвіні заявив, що Мальта повинна прийняти рятувальний корабель Lifeline з мігрантами під прапором Нідерландів. 

 

 Нагадаємо, 21 червня Італія затримала в Середземному морі два рятувальних кораблі  Lifeline і Seesuchs з мігрантами на борту, які належать німецькій неурядовій організації Mission Lifeline. Зазначається, що рятувальне судно Lifeline врятувало 224 мігрантів біля узбережжя Лівії. Зокрема, глава МВС Італії  Маттео Сальвіні заявив, що корабель повинен вирушити в Нідерланди, оскільки він вийшов у море під голландським прапором, і не повинен заходити до Італії.  Згодом місія Lifeline опублікувала документ, який, підтверджує, що кораблі плавають під голландським прапором. Так, у документі йдеться, що портом приписки судна Lifeline є Амстердам, а власник судна зареєстрований в  Дрездені.

 

Водночас міністр інфраструктури Італії Даніло Тонінеллі  повідомив, що корабель порушив закон, взявши на борт мігрантів, коли в ситуацію вже втрутилася лівійська берегова охорона. він додав, що Італія затримає обидва судна, щоб визначити їх правовий статус.