НОВИНИ

Китайців за десять років стало на 74 млн більше

За переписом 2010 року населення Китаю становить 1,34 млрд осіб. За останні десять років природний приріст збільшився на 73,9 млн осіб, що порівняно з попередніми роками вказує на сповільнені темпи народжуваності, повідомляє The Washington Post.

Водночас, в країні відбувається стрімке старіння нації. Люди старші 60 років становлять 13,3% населення Китаю, що на 3% більше, ніж минулої декади. Тоді як молодь до 14 років складає лише 16,6 %, що на 6,3% менше, ніж за попереднім переписом.

Офіційна влада Китаю наразі не планує відміняти заходи з планування сім’ї, які запобігають формуванню великих, однак бідних сімей. Водночас преса висловлює побоювання щодо «політики однієї дитини», яка уже має негативні наслідки для країни – зокрема, збільшення кількості абортів та швидке старіння населення.

Раніше експерти прогнозували, що високий рівень інфляції на тлі інтенсивного зростання економіки Китаю може спричинити нову фінансову кризу в країні.

Нагадаємо, наприкінці березня у Китаї урядовим указом заборонили вживати в пресі, радіо та телебаченні слова, які позначають предмети розкоші та асоціюються з чимось «кращим», «досконалим» та «королівським».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.