НОВИНИ

Польща вирішила повернути до війська старі танки Т-72 – Rzeczpospolita

Танки Т-72 увійдуть до складу двох нових бронетанкових бригад, сформованих в польській армії.

Агентство військового майна Польщі, яке займається продажем застарілої військової техніки, почало повертати її до війська. Про це повідомляє польська газета Rzeczpospolita.

 

Зазначається, що агентство протягом двох десятків років свого існування заохочувало армію позбуватися непотрібної нерухомості і застарілого обладнання, а гроші(близько 1900 млн злотих) з їхнього продажу переказувало Збройним силам і МВС на нове озброєння.

 

У свою чергу, тепер агентство змінило свою політику, вирішивши повернути до бойових одиниць кілька модернізованих танків Т-72, які ще пам’ятають часи Організації Варшавського договору. Так, раніше планувалося продати ці танки Йорданії.

 

"Ми відповідаємо на потреби Збройних сил. Я можу підтвердити тільки, запланована фінансова операція з однією з держав північної Африки була призупинена" - заявив  голова агенства Кшиштоф Фальковський. Rzeczpospolita ж наполягає, що йдеться про державу Близького Сходу.

 

За даними видання, танки Т-72 увійдуть до складу двох нових бронетанкових бригад, сформованих в польській армії.

 

"Наказ про повернення в дію Т-72 пов'язаний з розширенням польського військового потенціалу в східній частині країни", - йдеться у публікації.

 

Нагадаємо, 11 червня голова Бюро національної безпеки Польщі Павел Сольох заявив, що в Польщі повинні бути постійні бази військ США.

 

25 травня стало відомо, що через східні регіони Німеччини в рамках операції "Атлантична рішучість" ( "Atlantic Resolve") у напрямку країн Балтії та Польщі рухаються дві величезні колони американських бойових машин, у тому числі танків. Близько 2000 машин прямували на навчання НАТО в країни Балтії.

 

17 травня країни Балтії попросили США посилити дислоковані на їхній території батальйони НАТО військово-морськими силами. 

 

4 квітня США повідомили, що планують надати країнам Балтії 170 мільйонів доларів на військову допомогу. 

 

Як повідомлялось, 3 квітня лідери країн Балтії заявили, що звернуться до США з проханням відправити більше військ та підсилити повітряну оборону на східному фланзі НАТО для стримування Росії під час зустрічі з президентом Дональдом Трампом. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.