НОВИНИ

Країни "Вишеградської четвірки" заявили, що бойкотуватимуть саміт ЄС з питань міграції

Зазначається, що під час саміту заплановане обговорення міграційної політики.

Країни "Вишеградської четвірки" (Угорщина, Чехія, Польща та Словаччина) повідомили, що  бойкотуватимуть саміту Європейського союзу 24 червня, під час якого заплановане обговорення міграційної політики. Про це у четвер, 21 червня, після зустрічі з лідерами чотирьох країн заявив угорський прем’єр-міністр Віктор Орбан, повідомляє Reuters.

 

"Ми розуміємо, що в деяких країнах існують внутрішньополітичні труднощі, але це не має призводити до загальноєвропейського поспіху. Ми розуміємо, що в неділю буде міні-саміт, але ми хотіли б чітко заявити: прем'єр-міністри "Вишеградської четвірки" погодилися, що вони не візьмуть в ньому участь", – наголосив Орбан.

 

Водночас він зазначив, що Європі слід зосередитися на питаннях, пов'язаних з міграцією, у яких може бути досягнуто згоди, наприклад, на захисті кордонів і створенні таборів для мігрантів за межами ЄС.

 

"У питаннях, щодо яких немає згоди, немає сенсу поспішати", – додав Орбан.

 

Своєю чергою, прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький підкреслив, що чотири держави говорять в унісон щодо проблеми мігрантів.

 

"Через чотири дні відбудеться повноцінне засідання Європейської ради. Отже, давайте просто скажемо, що ми не належимо до цієї "групи любителів мігрантів", і ми не хочемо брати в цьому участь", –  заявив він.

 

Нагадаємо, 20 червня голова Європейської комісії Жан-Клод Юнкер повідомив, що 24 червня лідери низки європейських країн проведуть неформальні переговори з питання мігрантів, напередодні саміту Європейського Союзу. 

 

Раніше стало відомо, що канцлер Німеччини Ангела Меркель планує зібрати спеціальний саміт з країнами, які найбільше постраждали від кризи біженців.

 

Як повідомлялося 14 червня, Баварський Християнсько-соціальний союз, союзник канцлера Німеччини Ангели Меркель, запланував вийти з парламентського блоку з Християнсько-демократичним союзом. Згодом, за даними ЗМІ, міністр внутрішніх справ Німеччини від Християнсько-соціального союзу (ХСС) Горст Зеєгофер погодився дати Ангелі Меркель час до кінця червня для пошуку загальноєвропейського рішення у міграційній суперечці.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.