НОВИНИ

У США повідомили, що Росія нарощує кількість важкого озброєння на Донбасі

Водночас Сайдерс наголосила, що РФ намагається приховати відповідний факт від міжнародної спільноти.

Виконувач обов'язків заступника голови місії США при ОБСЄ Мішель Сайдерс повідомила, що Росія нарощує кількість забороненого важкого озброєння на окупованій території Донбасу. Про це в четвер, 21 червня, вона заявила на засіданні Постійної ради ОБСЄ у Відні.

 

"Звіти спостерігачів СММ від минулого тижня засвідчили нарощування кількості важкої зброї РФ в зоні конфлікту – від 10 до 115 одиниць лише впродовж тижня – і все це всупереч вимогам про відведення зброї, встановлених Мінськими угодами", –- заявила представник США.

 

За її словами, серед цих озброєнь було виявлено багато ракетних систем класу "земля-повітря", з яких ведеться вогонь по безпілотних літальних апаратах ОБСЄ.

 

"По-перше, Росія продовжує нарощувати кількість важкої зброї поруч з лінією зіткнення, створюючи середовище небезпеки та підвищуючи ризик ескалації насильства. По-друге, Росія намагається приховати цей факт від міжнародної спільноти", – підкреслила вона.

 

Крім того, Сайдерс звернула увагу на інші чинники, що створюються РФ з метою підвищення напруженості в регіоні. Зокрема, вона розповіла, що замість деескалації обстановки, сили, очолювані Росією, закріпилися на позиціях біля Донецької фільтрувальної станції. Згідно з повідомленням, при цьому обстрілюються цивільні об'єкти, у тому числі інфраструктурні вузли, а також лікарні й школи.

 

Як повідомлялося, на Донбасі Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ зафіксувала факти розташування незаконними збройними формуваннями військової техніки, яка заборонена Мінськими угодами, у окупованих районах за межами ліній відведення.