НОВИНИ

Місія ОБСЄ зафіксувала військову техніку бойовиків в житлових кварталах ОРДіЛО

Крім того, спостерігачі виявили переміщення колони техніки з боку непідконтрольного пункту пропуску "Довжанський".

На Донбасі Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ зафіксувала факти розташування незаконними збройними формуваннями військової техніки, яка заборонена Мінськими угодами, у окупованих районах за межами ліній відведення. Про це в четвер, 21 червня, повідомляє українська сторона СЦКК, передає прес-центр штабу ООС.

 

"Українська сторона СЦКК інформує, що незважаючи на систематичні обмеження окупаційною адміністрацією Російської Федерації діяльності СММ ОБСЄ у здійсненні моніторингу відведення техніки та озброєння до визначених Мінськими домовленостями місць зберігання, спостерігачі Місії продовжують виявляти факти розташування проросійськими бойовиками значної кількості засобів вогневого ураження на тимчасово непідконтрольній території уряду України", – йдеться в повідомленні.

 

Зокрема, як зазначається, СММ ОБСЄ підтвердила розташування 18 гаубиць різного калібру на південний захід від міста Луганська (район населеного пункту Бугаївка).

 

"У цьому ж районі, та поблизу населеного пункту Шимшинівка Луганської області, за межами відведення спостерігачі Місії задокументували розміщення 32 одиниць танків різної модифікації", – заявили в СЦКК.

 

Крім того, спостерігачі ОБСЄ підтвердили факти розташування військової техніки в житлових кварталах населених пунктів Новоласпа Донецької області та Первомайськ Луганської області. Тут, ними було виявлено три броньовані машини (одну типу БТР, дві типу БМП), а також п'ять одиниць броньованої техніки (МТЛБ).

 

Згідно з повідомленням, у районах населених пунктів Антрацит та Алчевськ виявлено переміщення колони техніки бойовиків, щонайменше 15 вантажівок, які рухалися з боку тимчасово непідконтрольного пункту пропуску "Довжанський", що на кордоні з РФ.

 

"Зазначене, зазвичай свідчить про чергове поповнення арсеналу бойовиків засобами ураження, для здійснення ними своїх злочинних намірів на території Донецької та Луганської областей. Цинічною також є позиція бойовиків щодо заборону доступу патрулів ОБСЄ до військових об’єктів, розташованих поблизу міста Донецька. Зокрема, категоричні відмови щодо здійснення верифікаційних заходів місць розміщення відведеного озброєння спостерігачі Місії отримали від бойовиків у районах населених пунктів Гольмівський та Маркине", – зазначається в повідомленні.

 

Водночас, за даними СЦКК, свої відмови окупанти пояснюють виконанням відповідних "наказів командирів", які протирічать попереднім їхнім псевдонаказам щодо "заборони необґрунтованого обмеження свободи пересування спостерігачів СММ ОБСЄ" у місцях зберігання відведеного озброєння.

 

"Українська сторона СЦКК наголошує, що такі факти є черговим доказом незацікавленості ватажків окупаційної адміністрації Російської Федерації в об’єктивному моніторингу СММ ОБСЄ ситуації у районі проведення операції Об’єднаних сил, а також намаганням приховати відсутність озброєння та військової техніки у місцях їх постійного зберігання відповідно до Мінських домовленостей", – додали в штабі ООС.

 

Нагадаємо, 14 червня на сході від Маріуполя чоловік у військовому одязі двічі вистрілив у повітря в напрямку патруля Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.