НОВИНИ

Верховна Рада ухвалила закон про нацбезпеку

За рішення проголосували 248 народних депутатів.

Верховна Рада у четвер, 21 червня,  ухвалила закон «Про національну безпеку України» (№ 8068). Про це повідомляє УНІАН.

 

Зазначається, що за рішення проголосували 248 народних депутатів. 

 

Законодавчий акт визначає основи та принципи національної безпеки і оборони, цілі та основні засади державної політики, що гарантуватимуть суспільству і кожному громадянину захист від загроз.

 

Згідно із Законом, сектор безпеки і оборони України складається з чотирьох взаємопов'язаних складових: сили безпеки; сили оборони; оборонно-промисловий комплекс; громадяни та громадські об'єднання, які добровільно беруть участь у забезпеченні національної безпеки. Функції та повноваження складових сектору безпеки і оборони визначаються законодавством України.

 

Закон закріплює правові засади та принципи державної політики у сфері національної безпеки і оборони, фундаментальні національні інтереси України, серед яких забезпечення державного суверенітету і територіальної цілісності, інтеграція України в європейський політичний, економічний, правовий простір, набуття членства в Європейському Союзі та в Організації Північно-Атлантичного договору.

 

У документі йдеться про визначення засад та механізмів цивільного демократичного контролю, повноважень у здійсненні такого контролю законодавчої, виконавчої й судової влади, органів місцевого самоврядування та громадянського суспільства.

 

Нагадаємо, 19 червня Комітет Верховної Ради з питань національної безпеки та оборони рекомендував парламенту ухвалити закон "Про національну безпеку" у другому читанні.

 

 5 квітня Верховна Рада прийняла за основу проект закону 8068/П про національну безпеку України. Відповідне рішення підтримали 265 народних депутатів.

 

19 квітня представники НАТО та Європейського союзу погодили до другого читання законопроект "Про національну безпеку". 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.