НОВИНИ

У МЗС відреагували на вихід США із Ради ООН з прав людини

У відомстві також наголосили, що сьогодні Рада ООН з прав людини перебуває в складній ситуації.

Міністерство закордонних справ України повідомило, що розуміє рішення США вийти із Ради Організації Об'єднаних Націй з прав людини. Про це в середу, 20 червня, заявив заступник глави МЗС Сергій Кислиця.

 

"Ми розуміємо позицію Сполучених Штатів Америки та їхнє занепокоєння щодо ефективності роботи РПЛ. Рішення США щодо дострокового припинення членства у Раді не стало несподіванкою. Більше року тому Сполучені Штати на одному з засідань Ради Безпеки ООН заявили про негативні тенденції у роботі ООН на напрямку захисту прав людини", – йдеться в повідомленні.

 

За словами Кислиці, Україна неодноразово заявляла, що поділяє думку про важливість врахування компонента прав людини у всіх напрямах роботи Організації.

 

"Ми бачимо безпосередній зв'язок між питаннями прав людини та безпекою у світі в широкому розумінні. Отже, не може не викликати занепокоєння фактичне усунення правозахисної тематики з майданчика ООН у Нью-Йорку – як ідеологічно, так і фізично. Адже таке розділення переводить права людини з практичної в академічну площину та загрожує маргіналізацією самої концепції прав людини", – наголошується в повідомленні.

 

У МЗС зазначили, що сьогодні Рада ООН з прав людини перебуває у складній ситуації, якщо не сказати у кризі.

 

"Безумовно, для нашої держави РПЛ також залишатиметься ще одним майданчиком для захисту прав українців, які потерпають від злочинних дій Російської Федерації внаслідок її агресії проти нашої держави та окупації Криму та частини територій Донецької та Луганської областей", – підкреслили в зовнішньополітичному відомстві.

 

Нагадаємо, 19 червня США відмовилися від членства в Раді ООН з прав людини, звинувативши організацію у "корисливості".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.