НОВИНИ

Білий дім звинуватив Китай в "економічній агресії"

Адміністрація Трампа звинувачує Пекін у захопленні інтелектуальної власності та проведенні деструктивної промислової політики.

Білий дім звинуватив Китай у веденні політики "економічної агресії", яка загрожує Сполученим Штатам Америки та всьому світу. Про це йдеться у доповіді адміністрації президента США під назвою "Як економічна агресія Китаю загрожує технологіям та інтелектуальній власності Сполучених Штатів і всього світу", повідомляє Bloomberg.

 

Зокрема, Білий дім звинувачує Пекін у захопленні інтелектуальної власності та проведенні деструктивної промислової політики.

 

Зазначається, що вражаючий економічний ріст Китаю "був досягнений в значній мірі за рахунок агресивних дій, політики і практики, які виходять за рамки глобальних норм і правил".

 

"З огляду на розмір економіки Китаю і масштаби його політики, яка спотворює ринок, економічна агресія Китаю тепер загрожує не тільки економіці США, але і світовій економіці в цілому", - йдеться у документі.

 

Крім того, Китай звинувачується в тому, що він відкрито захищає вітчизняні галузі від конкуренції та імпорту шляхом запровадження тарифів, регулювання та обмежень на іноземну власність.

 

"Китай агресивно прагне придбати американські технології та інтелектуальну власність через декілька векторів, включаючи фізичне та кібернетичне вторгнення, примусові трансферти технологій, ухилення від експортного контролю Сполучених Штатів, обмеження експорту сировини та інвестиції в більш ніж 600 високотехнологічних активів в США коштують близько 20 мільярдів доларів", - йдеться у заяві.

 

Наголошується, що США минулого року імпортували товарів з Китаю на 505 мільярдів доларів, а експортували приблизно на 130 мільярдів доларів. Це призвело до дефіциту торгового балансу в 2017 році в розмірі 376 мільярдів доларів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.