НОВИНИ

  ▪   Дар'я Касьянова

"Ми не хочемо, щоб світ бачив Америку такою". Світові ЗМІ про міграційну політику США

Трампу ставлять у докір те, що сучасна міграційна політика США розлучає дітей мігрантів з їхніми батьками на кордоні.

Під час свого виступу в Білому домі на засіданні Національної космічної ради 18 червня президент Сполучених Штатів Дональд Трамп заявив, що США не стануть "табором для біженців". Його слова викликали обурення в уряді та серед населення. Президенту ставлять у докір те, що сучасна міграційна політика США розлучає дітей мігрантів з їхніми батьками на кордоні, а у Франції взагалі заявили, що Європа і США не поділяють спільні цінності.

 

Тиждень.ua зробив огляд публікацій іноземних ЗМІ з оцінками проведення міграційної політики США в останні дні.

 

 

The Guardian

 

                                                                       

 

Американська журналістка, автор британського видання Джилл Андерсон у своїй статті називає міграційну політику Трампа його "моментом Катріни".

 

У 2005 році, коли руйнівний ураган Катріна спричинив гуманітарну кризу у США, а Новий Орлеан був розтрощений, тодішній президент Джордж Буш продовжив відпустку на своєму Техаському ранчо. Після цього багато американців відвернулись від президента, а вираз "момент Катріни" – епізод, який викриває прихований бік політика –  став стійким.

 

"Ураган Катріна став кульмінацією такої ж огидної політики Буша, як катування та масові вторгнення у громадянські свободи після 11 вересня та трагічну, погано продуману війну в Іраку. Розлучення дітей мігрантів з батьками – це та ж сама річ, тільки така, що розгортається у коротші строки" , - зазначає Андерсон.

 

Попри те, що Трамп перекладає відповідальність за міграційну кризу на демократів, Андерсон наполягає, що Білий дім та Конгрес контролюються республіканцями, і вони можуть легко змінити політику, якщо вони захочуть. 

 

"Ми не хочемо, щоб світ бачив Америку такою", – підкреслила журналістка.

 

 

The Washington post

 

Американське видання згадує слова Трампа про те, що саме "закон" є причиною, через яку  діти відокремлюються від своїх батьків. Але такого закону немає.

 

Президент та представники адміністрації кажуть, що закони США або судові рішення змушують їх відокремити сім'ї, які намагаються перетнути південний кордон. Ці претензії є помилковими. Іммігрантські сім'ї розділяються перш за все тому, що в квітні адміністрація Трампа почала активніше переслідувати  порушників, що перетинають кордон.

 

У виданні зазначають, що ця політика "нульової толерантності " застосовується до всіх дорослих, незалежно від того, пересікають вони кордон самі чи з дітьми.

 

Видання наводить слова міністра внутрішньої безпеки Кірстен Нільсен, яка каже, що Міністерство юстиції не може переслідувати дітей разом з їх батьками, тому природним результатом політики нульової терпимості є різке зростання розлучення родин. Але , за її словами, суд не призначає сімейних розлучень: "Адміністрація не написала нормативних документів чи політичних документів, які рекламують: "Гей, ми збираємося розділяти сім'ї". Але це неминучі наслідки".

 

"Це не відрізняється від того, що ми робимо кожен день у будь-якій  частині Сполучених Штатів, коли дорослий член сім'ї вчиняє злочин. Якщо ви, як батько, ввірветеся в будинок, ви будете в'язнями поліції та тим самим відокремлені від вашої родини. Ми робимо те ж саме на кордоні" – заявляла Нільсен ще у травні.

 

Видання також порівняє роботи різні підходи для вирішення міграційного питання за часів Обами та під час президенства Трампа. Зазначається, що Міністерство юстиції при Обамі надавало пріоритет депортації небезпечних людей: членів банди, тих, хто ставив загрозу національній безпеці та тих, хто вчинив злочини. Розпорядження Трампа не включає пріоритетний список для депортації та стосується лише "кримінальних злочинів", що охоплюють як серйозні злочини, так і незначні проступки.

 

 

 

NBC NEWS

 

Утримування дітей-мігрантів, які проживають окремо від своїх сімей у наметових містах, коштує набагато більше, ніж їх перебування з батьками, повідомляє NBC News.

 

Посилаючись на цифри Міністерства охорони здоров'я та соціальних служб США, NBC повідомляє, що вартість перебування дітей у новостворених містах-наметі коштує 775 доларів за одну добу за одну ніч.

 

Згідно з оцінкою агентства, тримання дітей з батьками в центрах утримання під вартою, коштує 298 доларів США на одного мешканця за одну ніч. У той самий час, утримувати дітей у постійних установах Міністерства охорони здоров'я коштує 256 доларів США з особи за ніч. Причина вищої вартості, повідомив один зі співробітників міністерства NBC News, що вони повинні забезпечити "безпеку, кондиціювання повітря, медичне обслуговування  та багато інших факторів, що набагато перевищує вартість об'єктів, які вже регулярно укомплектовані.

 

NBC оцінив витрати на експлуатацію тимчасових містечок на 400 місць на місяць понад у 5 мільйонів доларів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.