НОВИНИ

Ситник відреагував на призначення Жебрівського аудитором НАБУ

Своєю чергою, Жебрівський заявив, що досвід його роботи відповідає вимогам до посади.

Директор Національного антикорупційного бюро України Артем Ситник заявив, що призначення Павла Жебрівського на посаду аудитора не відповідає критеріям положень закону про НАБУ. Про це в середу, 20 червня, пишуть "Українські Новини".

 

 "Він не відповідає критерієм, визначеним статтею 26 закону про НАБУ", – наголосив Ситник.

 

За його словами, зокрема, йдеться про відсутність у Жебрівського міжнародного досвіду.

 

Як зазначається, відповідно до статті 26 закону про НАБУ, аудит проводить комісія зовнішнього контролю в складі трьох членів.

 

Так, президент, Верховна Рада і Кабінет Міністрів щорічно визначають по одному члену комісії серед осіб, які мають значний досвід роботи в органах досудового розслідування, прокуратури, судах за кордоном або в міжнародних організаціях, які володіють необхідними знаннями та навичками для проведення такої оцінки (аудиту), а також мають бездоганну ділову репутацію.

 

Своєю чергою, Жебрівський заявив, що досвід його роботи відповідає вимогам до посади аудитора НАБУ.

 

"Слідчим працював, у прокуратурі працював, а в судах за кордоном і в міжнародних організаціях не працював. Забув 2007-2012 роки – член Української парламентської делегації в ОБСЄ", – наголосив він.

 

Згідно з повідомленням, на зауваження про те, що його досвід роботи не є достатнім та не відповідає вимогам до аудитора, зазначеним у статті 26 закону про НАБУ, Жебрівський коротко відповів: "Не зрозумів. Слідчий, прокурор, ОБСЄ".

 

Як повідомлялося, 19 березня президент Петро Порошенко призначив колишнього голову Донецької військово-цивільної адміністрації Павла Жебрівського аудитором Національного антикорупційного бюро України.

 

Нагадаємо, 11 червня голова Донецької військово-цивільної адміністрації Павло Жебрівський подав у відставку. 13 червня Кабінет міністрів України схвалив проект указу президента про звільнення Павла Жебрівського з посади голови Донецької обласної військово-цивільної адміністрації. Згодом президент Петро Порошенко підписав указ про звільнення Жебрівського.