НОВИНИ

Євросоюз відреагував на вихід США із Ради ООН з прав людини

Федеріка Могеріні вважає, що необхідно підвищити ефективність Ради з прав людини.

Верховний представник Європейського союзу з питань зовнішньої політики і політики безпеки Федеріка Могеріні стурбована рішенням Сполучених Штатів Америки вийти з Ради Організації Об'єднаних Націй з прав людини. Про це йдеться в офіційній заяві глави європейської дипломатії.

 

"США завжди були піонером в області захисту прав людини в усьому світі. Протягом багатьох років були сильним партнером для ЄС в Раді з прав людини. Сьогоднішнє рішення ризикує підірвати роль США як захисника та прихильника демократії на світовій арені", - йдеться у заяві.

 

Наголошується, що Євросоюз продовжуватиме захищати права та основних свобод людини, як на багатосторонніх форумах, так і в усьому світі, співпрацюючи з США.

 

Крім того, ЄС вважає, що  необхідно підвищити ефективність Ради з прав людини.

 

Раніше в ООН повідомили, що організація розчарована рішенням США вийти зі складу Ради з прав людини. ГенсекООН Антоніу Гутерріш заявив, що вважав за краще б, щоб США залишилися в складі Ради з прав людини. Верховний комісар ООН з прав людини Зейд Раад аль-Хусейн сказав, що розчарований рішенням Вашингтона, але не особливо здивований.

 

Нагадаємо, 19 червня США відмовилися від членства в Раді ООН з прав людини, звинувативши організацію у "корисливості".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.