НОВИНИ

Угорці в Україні пишаються, що не знають української мови - глава комітету РЄ

У комітеті експертів Хартії регіональних мов і мов нацменшин РЄ вважають, що представники нацменшин повинні розуміти, що в їхніх інтересах інтегруватися у суспільство.

Голова комітету експертів Хартії регіональних мов і мов нацменшин Ради Європи Весна Крніч-Ґротіч заявила, що угорці України пишаються тим, що не знають української мови, що є цілком неправильним. Про це повідомляє Deutsche Welle

 

Зазначається, що дана заява прозвучала у Страсбурзі  на конференції, присвяченій 20-річчю підписання Хартії регіональних мов і мов нацменшин.

 

"Пригадую, коли я відвідувала регіон в Україні, де проживають угорці, то там люди пишалися тим, що не знають державної мови. Це неправильно. Адже ці люди будуть просто виключені з суспільства. І що вони робитимуть? Вони просто виїдуть з країни. А цього ставатися не повинно", - зауважила вона.

 

За її словами, представники нацменшин повинні розуміти, що в їхніх інтересах  інтегруватися у суспільство. 

 

Наголошується, що Україна не єдина держава, яка має такі проблеми.

 

"Наприклад, у Швеції був ухвалений закон про захист офіційної мови, який була спрямований проти англійської мови, тому що вона почала займати домінуючі позиції у суспільстві", - відзначила глава комітету експертів.

 

"Якщо ви маєте меншість в країні, яка є дуже впливовою і домінуючою на одній частині території, тоді офіційна мова повинна там мати відчутнішу присутність, аби інтегрувати цю частину країни", - додала вона.

 

Нагадаємо, 18 червня міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто поставив у докір Раді Європи те, що вона більше переймається проблемами мігрантів, ніж закарпатськими угорцями, "чиї права грубо порушуються в Україні".

 

Як повідомлялося, 9 лютого Угорщина заблокувала засідання комісії НАТО-Україна на рівні глав Міноборони. Попри прохання України та згоду найвпливовіших членів Північноатлантичного альянсу, в Брюсселі так і не підтвердили дату засідання комісії Україна-НАТО

 

28 грудня 2017 року глава Місії України при НАТО Вадим Пристайко заявив, що Угорщина продовжує блокувати євроатлантичну інтеграцію Києва незважаючи на позитивні для України висновки Венеційської комісії щодо відповідності мовної статті закону про освіту міжнародним зобов’язанням.

 

У вересні 2017 року Угорщина вирішила блокувати будь-яке подальше зближення України та ЄС через підписання президентом України Петром Порошенком закону "Про освіту", а також попередила Україну про можливі санкції в разі невідкликання закону про освіту.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.