НОВИНИ

Верховний суд визнав законним рішення Антимонопольного комітету оштрафувати аеропорт "Бориспіль"

Аеропорт зловживав панівним становищем та встановлював необґрунтовану плату за користування інфраструктурою.

Верховний Суд України визнав правомірним рішення Антимонопольного комітету України щодо штрафування міжнародного аеропорту "Бориспіль" на 12, 78 мільйонів гривень.  Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна".

 

Згідно з рішенням АМКУ, аеропорт зловживав панівним становищем, яке полягало в необґрунтованій відмові в узгодженні заявок на отримання сертифіката відповідності на здійснення аеропортової діяльності та зволіканні при узгодженні внутрішньої документації компанії "Інтеравіа".
 

Крім того, у "Борисполі" встановлювали необґрунтовану плату за користування інфраструктурою аеропорту.
 

"Верховний Суд визнав недійсним рішення комітету щодо зобов'язань аеропорту "Бориспіль" розмежувати рахунки на діяльність з управління інфраструктурою і регуляторну діяльність, з одного боку, і рахунки на надання послуг з наземного обслуговування, з іншого. Але в іншій частині позову аеропорту "Бориспіль"  про визнання недійсним рішення АМКУ було відмовлено", - йдеться у повідомленні.

 

В АМКУ наголошують, що таким чином Верховний Суд остаточно підтвердив неправомірність дій аеропорту.

 

Раніше АМКУ оштрафував аеропорт "Бориспіль" за зловживання монопольним становищем на ринку спеціалізованих послуг аеропорту.

 

У свою чергу, "Бориспіль" тоді повідомив, що ініціює розгляд спірних питань про доцільність нарахування та розміру накладеного комітетом штрафу в порядку господарського судочинства.

 

Згодом стало відомо, що Господарський суд Києва 4 липня 2017 року відмовив у задоволенні позову "Борисполя" до АМКУ. Також Київський апеляційний господарський суд 15 січня 2018 року відхилив апеляцію аеропорту "Бориспіль" на рішення про штраф з боку АМКУ на суму близько 13 млн грн.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.