НОВИНИ

Україна створює групу в ЄС, щоб зупинити "Північний потік-2" - Порошенко

За словами глави держави, будівництво проекту РФ позбавить Україну щорічних надходжень у розмірі 3 млрд доларів.

Україна створює групу в Європейському союзі для протидії будівництву російського проекту газопроводу "Північний потік-2". Про це заявив президент України Петро Порошенко.

 

За словами глави держави, будівництво даного газопроводу позбавить Україну щорічних надходжень у розмірі 3 млрд доларів.

 

"Північний потік-2" - це абсолютно політиканський проект, який спрямований проти України, який немає жодної економічної складової, який намагається забрати з України бюджет, що дорівнює майже 3 млрд доларів. Щоб ви зрозуміли масштаб: 3 млрд доларів - це та сума, яка сьогодні витрачається на всю оборону України", - зауважив він.

 

 

На його думку, РФ прагне відмовитися від української ГТС і залишити країну без "грошей на фінансування оборони".

 

Крім того, глава держави стверджує, що президент Росії Владімір Путін у 2014 році не продовжив наступ російської армії через можливу зупинку газотранспортної мережі.

 

"Якщо внаслідок агресії буде зупинена газотранспортна мережа, то Путін перестане отримувати від Європи сплату за газ, який транзитом перекачується через територію України, а ця сума лише минулого року дорівнювала 30 млрд доларів. І Росія без цих 30 млрд не проживе. А коли вони переключаться в обхід, цей безпековий фактор перестане працювати", - йдеться у заяві.

 

"Саме тому ми зараз створюємо групу у Євросоюзі, яка має зупинити "Північний потік-2", - підкреслив він

 

Наголошується, що Україна веде переговори з Німеччиною для створення консорціуму з управління газотранспортною системою.

 

Нагадаємо, 18 червня Польща звернулася з вимогою до Євросоюзу пришвидшити працю над змінами у газовій директиві, що ускладнить будову газогону "Північний потік-2".

 

12 червня голова Верховної Ради України Андрій Парубій зустрівся з Головою Комітету у закордонних справах Палати громад Парламенту Великої Британії Томом Тагенхатом та закликав протидіяти будівництву "Північного потоку-2".

 

Раніше Польща закликала Європейський союз пришвидшити роботу над заходами, які ускладнять будівництво російського газопроводу "Північний потік-2". 

 

 27 березня компанія "Північний потік-2" (Nord Stream-2 AG) отримала дозвіл на будівництво та експлуатацію газопроводу в німецькій вільній економічній зоні. 5 квітня уряд Фінляндії також видав дозвіл на будівництво газопроводу "Північний потік-2" у своїй винятковій економічній зоні. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.