НОВИНИ

Президент Австрії вимагає пояснень від Берліну щодо шпигунства німецької розвідки

Зокрема, стеження велося за австрійськими установами та фірмами та міжнародними організаціями і посольствами, розташованими у Відні.

В Австрії вимагають від Німеччини пояснень щодо багаторічної шпигунської діяльності з боку німецької Федеральної розвідувальної служби Німеччини (BND), яка велася на австрійській території. Про це заявили президент Австрії Александер Ван дер Беллен і канцлер Себастіан Курц.

 

Зазначається, що австрійські видання Profil і Der Standard оприлюднили інформацію про те, що BND займалася шпигунством на території Австрії.

 

Зокрема, стеження велося за австрійськими установами та фірмами, та міжнародними організаціями і посольствами, розташованими у Відні.

 

За інформацією видань, з 1999 по 2006 рік усього в полі зору німецької спецслужби перебували майже дві тисячі стаціонарних телефонних номерів, факсів, номерів мобільного зв'язку, адрес електронної пошти на території Австрії. Серед міжнародних організацій, діяльність яких цікавила BND, зокрема ОБСЄ, ОПЕК та МАГАТЕ, штаб-квартири яких розташовані у Відні. Стеження також велося за підрозділами ООН, 75 посольствами, а також за низкою підозрюваних в тероризмі осіб та торговців зброєю.

 

"Масштаб стеження був грандіозним" - заявив Курц на спільній з Ван дер Белленом прес-конференції.

 

Президент Австрії наголосив, що "шпигування за дружніми країнами є не лише нетиповим і небажаним, але і неприйнятним" та додав, що необхідно також впевнитися, що стеження справді припинене, і якщо дані були збережені, їх необхідно видалити.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.